Vaření vás bude bavit. Podívejte se na 5 tipů, které využijete

Čerstvost, zpracování a radost z vaření je polovina úspěchu. Nyní vám přinášíme tipy, jak si svůj čas v kuchyni usnadnit.

Nádobí je základ

Také si ještě vzpomínáte na ty pánve, na kterých se všechno okamžitě připeklo? Vytvořit na nich chutné jídlo bylo téměř nadlidským výkonem. Dnes naštěstí existuje nádobí, které nám vaření usnadňuje. „Mezi našimi zákazníky jsou velice oblíbené keramické pánve, které jsou velice odolné proti poškrábání a jídlo se na nich nepřipaluje,“ říká Alena Sodomková z MAGNET 3PAGEN, což je značka, která kuchařům nabízí širokou škálu různých pomocníků pro vaření, smažení i pečení.

 

Šikovné vychytávky

Proč si vaření dělat komplikovanější, než musí být. Využít můžete jednoduché pomocníky, kteří vám zajistí perfektní výsledek. Je to třeba držák na cibuli, skřipce na závitky nebo rolády, sada na obalování nebo šikovné otvíráky, které pohnou s každým víčkem. „V nabídce máme věci, které dokážou vaření usnadnit a zkrátit a máme na ně velice dobré recenze, kuchaři si je velice chválí,“ říká Alena Sodomková.

Čerstvost na prvním místě

Uchovávat potraviny není jednoduché - přitom čerstvost je základní podmínkou pro to, aby naše jídlo bylo chutné. Pomoci nám mohou různé boxy a dózy na potraviny. Díky nim potraviny neokorají, navíc dózy částečně izolují i pachy a nemusíte se tak bát, že od sebe jednotlivé suroviny navzájem načichnou.

 

Čistota musí být

Ztratit se na pracovní desce mezi jednotlivými surovinami a čistým i použitým nádobím není nic příjemného. Proto je fajn najít si svůj systém a využít možnosti, které moderní kuchyně nabízí. Na použité vařečky skvěle poslouží odkládací lopatka, díky cedníkům na konzervy udržíte svou kuchyni v čistotě a prostor vám mohou zvýšit různé poličky do kuchyně nebo třeba ochranné podložky pod nádobí.

 

Čas neobelstíš

Kuchyňská minutka vám pomůže ohlídat čas, takže jídlo nespálíte a nezůstane ani nedovařené. Válku s časem vám pomohou vyhrát samolepící etikety, kterými můžete polepit jídlo, které ukládáte do mrazáku. Pro tento účel skvěle poslouží popisovače na sáčky do mrazničky.

 

Text obsahuje komerční sdělení.

Foto: Thinkstock.com

autor článku:

Vaření vás bude bavit. Podívejte se na 5 tipů, které využijete

Recepty: 108

Fotografie článku: Vaření vás bude bavit. Podívejte se na 5 tipů, které využijete

Komentáře k článku Vaření vás bude bavit. Podívejte se na 5 tipů, které využijete

Přidat příspěvek k článku Vaření vás bude bavit. Podívejte se na 5 tipů, které využijete
* Povinné pole

Píšeme jinde

  • Co jsou to příštitná tělíska?

    Co jsou to příštitná tělíska?

    Příštítná tělíska jsou malé kulovité útvary zhruba o velikosti hrášku, uložená v blízkosti štítné žlázy, přesněji na jejím zadním laloku. Vylučují hormon s názvem parathormon, který reguluje metabolismus vápníku, tedy zpětně zvyšuje jeho vstřebávání v ledvinách a snižuje koncentraci fosfátů v krvi. Rozeznáváme příštítná tělíska vnitřní a vnější.

  • Jste závislí na internetu?

    Jste závislí na internetu?

    Nutkavá potřeba používat moderní technologie může ovlivnit celý náš život - působí problémy ve škole, v práci, ve vztahu i ve financích. Málokdo z nás si dovede přiznat, že má opravdu problém a vytvořil si třeba na oblíbený Facebook, Instagram, Twitter aj. skutečný návyk. Jak z toho ven?
přidat nový recept