reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

10+1 otázek: Kdo si pečivo může dopřát a kdo si ho raději odpustit?

V 10 + 1 otázkách jsme si povídali s RNDr. Michaelou Bebovou, odbornicí na výživu a biochemičkou. Jaký typ pečiva je nejzdravější? A čím ho v případě vyřazení můžeme nahradit? To vše ve videu.

ve spolupráci s: vitalweb.cz

Pokud si bez pečiva neumíte svůj život představit, máme pro vás pár vydařených receptů

Úžasné domácí rohlíky
(doba přípravy 2 h 30 min )

Domácí rohlíky podle Rosti
(doba přípravy 1 h 15 min )

Briošky s mákem
(doba přípravy 45 min )

Rozmarýnové housky
(doba přípravy 35 min )

Housky na domácí hamburger
(doba přípravy 2 hod )Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
  • Jirka_26
    Jirka_26

    Asi tak - RNDr a kecá nesmysly. Pečivo je co, převážně pšenice, která je pro 90% lidí škodlivou potravinou. Je to hybrid, vypěstovaný z původní špaldy, ale proti ní je to děs. Jediná výhoda je ve velkém hektarovém výnosu, ale jinak v pšenici není nic, co člověku prospívá. Už se začínají ozývat lékaři, kteří se o působení pšenice v organismu zajímají zdravotně a jejich závěr je jasný: pšenice nepatří do jídelníčku lidí (totéž mléko a mnoho mléčných výrobků a zpracovaný cukr jakéhokoli typu). Prasata ať si žerou co chtějí, stejně dlouho nežijí... Obecně bílé pečivo nejen, že překyseluje organismus a podporuje růst plísní (a z nich vznkající chronické záněty v těle), ale dělá zle kloubům. Biochemička jak noha, nevím, co je v té škole učili.

    Ještě k tomu pečivu - pokud bych skutečně chtěl mít " kvalitní " pečivo, musím si ho úpéct sám, protože kupovaný rohlík je složen asi z 8 ingrediencí. Je to kvůli strojní výrobě, bez těch dalších věcí nelze rohlíky strojně vyrábět. Kdysi se to objevilo v jednom z pořadů divitele Romana Vaňka.

    12.09.2019 15:00:56

Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku 10+1 otázek: Kdo si pečivo může dopřát a kdo si ho raději odpustit?

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.