reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Roční období a alergické reakce

Jarní únava je známkou první pylové alergie. V létě se zase objevuje alergie na sluníčko. Na podzim se zas mění počasí, a tak přijdou první infekce. Pak přijde chřipka předvánoční a po Vánocích se celý proces opakuje, počínaje jarní únavou. Takhle se to opakuje každým rokem. Spokojeně procházíme ročními obdobími s různými alergiemi. Také potraviny jsou předurčeny k tomu aby vyvolávali alergie. A pokud začne být organismus citlivý na určitý druh potravin tak nemoc už vypukla.

Alergie na rajská jablíčka, jahody a kiwi

Rajčata jsou příčinou nerovnováhy. První postiženou oblastí lidského těla je naše psychika, což pak může vést i k fyzickým problémům. Bolesti hlavy, zubů, končetin či k celkové nepohodě. Paprika, rajčata a jahody vyvolávají alergie v emoční oblasti. Psychologové v USA zjistili, že lidé, kteří konzumují mnoho rajčat, mají různé fyzické problémy. Tato zelenina by měla zmizet z našeho jídelníčku. Zároveň ovoce a zelenina, pokud jejich jádra či pecky jsou spojené s dužinou plodu, vyvolávají energetickou nerovnováhu. Měli bychom si uvědomit, že vyrovnaná strava nám pomůže klidněji zvládnout všední starosti.

Každý rok se opakují otravy jahodami, alergické záchvaty a poruchy krevního oběhu. Také konzumace většího množství kiwi může vést k alergickým reakcím. Jelikož je levné tak ho kupujeme hodně. Najdeme ho taky v ovocných salátech, konzervách a taky nápojích.

Mléčné výrobky - známé alergeny

Také mléko a mléčné výrobky jsou alergeny. Mléko tak jako i med může být i lék pokud jej užíváme přiměřeně. Ani si někdy neuvědomujeme kolik mléčných výrobku za den zkonzumujeme. Od ranního kakaa až po odpolední kávu s mlékem. Pak nějaký ten zákusek. Mléko je na každém kroku. Také časté konzumování jogurtu působí nerovnováhu ve střevním traktu. Právě zde se nachází vetší část imunitního systému. Zde si zakládáme na nejrůznější nemoci. Možná, že se mnou někteří nebudou souhlasit. Můžeme polemizovat co a jak se máme stravovat. A také už určitě víme, které jídlo nám dělá dobře, a které jídlo nám vyvolá ve střevě reakci. Také tvrdé sýry jsou pohlcovače tekutin z našeho těla. Jsou velmi slané, a jelikož většina lidí má v těle málo vody, sýr jim neprospívá. Tělo vysušuje a dodává mu příliš mnoho soli. Měkký sýr je o něco lepší.

Špatné stravování a oslabená imunita

Oslabení imunity dochází nesprávným způsobem života. Počínaje duševní nerovnováhou a konče špatným stravováním. Neumíme správně zacházet se svými city. Máme spíš sklony myslet negativně. To vše se pak odráží na našem zdraví. Pak přicházejí nemoci a my musíme šáhnout po lécích. Také zlozvyk, kteří někteří z nás používají je ten, že při jakékoliv menšímu nachlazení nebo jiné nemoci, saháme po antibiotikách. To vše a mnoho jiných nesprávných návyků v našem každodenním životě nepřispívá naší imunitě těla.

Alergiím můžeme předcházet

Snažme se proto, aby naše zdraví bylo chráněno aspoň našim zdravým stravováním a předcházejme veškerým škodlivým vlivům denního nasazení. Někdy to nejde, ale vězme, že zdraví nám nikdo nevrátí. A ani nezaplatí. Sáhněme si do svědomí, kdo z nás se někdy pozastavil nad tím jak vůbec žijeme a jak se vůbec stravujeme. Vím, v dnešní době to není lehké, ale něco se dá aspoň trochu změnit nebo upravit.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 5
 • Joshis
  Joshis

  V clanku pisete: "Alergie na rajská jablíčka, jahody a kiwi ======================== Rajčata jsou příčinou nerovnováhy. První postiženou oblastí lidského těla je naše psychika, ..." 100% souhlasim - podledni dobu (cca rok) jsem pozoroval, ze me pri konzumaci rajcat pali jazyk. Ted, kdyz jsem opet snedl kousek rajcete a to paleni bylo k nesneseni, rekl jsem si, ze se podivam na internet, jake jsou alergeny v rajcatech, abych si mohl udelat obrazek predtim, nez pujdu k doktorovi. Nasel jsem tento clanek - jinymi slovy totalni snusku blabolu a kravin. Takze - souhlas: "prvni co je postizeno je moje psychika" - jsem nasr*nej a psychicky zdeptanej z toho, ze nekdo muze bejt tak blbej a napsat clanek jako tento... Meli byste se zamyslet nad tim, jestli je alergie natolik vesele a neodborne tema, ze o tom muzete publikovat v tomto bulvarnim duchu... Ja myslim, ze ne, protoze to tema povazuji za vazne!

  15.01.2008 01:32:40

 • Kata
  Kata

  pritazene za vlasy

  Taky mi tenhle clanek prijde trosku pritazeny za vlasy...podle nej bysme meli jen pit vodu a jist otruby. I ja se zajimam o zdravou vyzivu a o alergenech a podobnych vecech neco malo vim, ale jestlize se u cloveka alergie neprojevuje, urcite by se jim podle meho nazoru vyhybat nemel. Ovoce a zelenina by mely tvorit znacnou cast zdraveho a vyvazeneho jidelnicku a tim ze se jim budeme vyhybat mozna prispejeme k tomu abysme v tele meli mene alergenu, ale zarucene se ochudime take o spoustu vitaminu a mineralu...

  26.06.2007 08:35:50

  • Jovinka
   Jovinka

   Re: pritazene za vlasy

   Je pravdou, že v našem jídelníčku by měla být syrová strava. Vše se má jíst s mírou a nepřejídat se. Každý stravník si vybere to co potřebuje a co uzná za vhodné.

   26.06.2007 14:04:43

 • Karel
  Karel

  to mělo vyjít snad na apríl, ne?

  Tento článek je dle mého názoru snůška polopravd a jasný důkaz toho, že si každý musí najít cestu sám. A to i v tom co konzumuje. Tvrdit, že bychom měli rajčata vymítit z našeho jídelníčku a místo tvrdých sýrů jíst měkké (pod čímž si většina lidí představí tavené) mohl napsat jen člověk... (nechce se mi to rozepisovat)

  26.06.2007 06:19:45

Celkem záznamů: 5

Přidat příspěvek k článku Alergeny, nepřátelé člověka

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.