reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Celulitida nás nemine, nevyhne se jí žena mladá a štíhlá. Zprvu nebývá tolik vidět, později však ženy s obavami ukazují nohy. Co s tím udělat?

Rys ženskosti

Celulitida neboli pomerančová kůže je pro ženy druhotným pohlavním znakem. Změny podkožního vaziva jsou způsobeny hlavně ženskými pohlavními hormony. Je projevem ženství, není tedy nemocí.

Obsah tuku

Celulitida postihuje boky, stehna, hýždě. Důlky a hrbolky ale nejsou jen nadměrnou zásobou tuku. Právě pohlavní hormony u žen způsobují změny podkožního vaziva, které pak vytváří jakési "kapsičky", ve kterých se tukové buňky shlukují. Kůže je pak hrbolatá a nevzhledná.

Jak na celulitidu?

Z televizních reklam, z časopisů a letáků víme, že existuje dostatek účinných přípravků v podobě krémů. Nestačí však pouze postižené partie natírat, ale je důležité pravidelně je masírovat. Pokud se k tomu dodržuje pravidelná aktivní činnost a nastolí se změna stravovacích návyků, pak bude boj s celulitidou výrazný a účinný.

Zásady pro boj s celulitidou

Zásad pro boj s celulitidou není mnoho - vlastně jde o informace, které by měl každý dodržovat, pokud chce zdravě jíst a žít.

Pohybem proti celulitidě

Zpevňováním svalů dojde k redukci tukových zásob, rozproudí se míza v cévách. Vhodné jsou aktivity, které stejnoměrně zatěžují horní i dolní partie těla - pohyb na kolečkových bruslích, v zimním období jízda na běžkách, v domácích podmínkách cvičení na orbitrecu.

Správnou výživou proti celulitidě

Je nutné změnit - ozdravit výživu. Omezit tuky, cukry a umělé konzervanty, doplnit minerály a vitamíny spolu se stopovými prvky. Více pít bylinné čaje a konzumovat potraviny, které podporují činnost jater. Zelenina, ovoce, mořské ryby a vláknina by měly být zastoupeny v denním jídelníčku. Naopak omezit by se měl přísun kávy, nadměrné a opakované přejídání a kouření.

Vytrvalostí proti celulitidě

Vytrvalost v boji s celulitidou je velice důležitá. I tady totiž existuje možnost "jojo-efektu".

Další účinné možnosti

Balzámové koupele, voňavé krémy, které se pravidelně vmasírují do postižených partií, kartáčování. Ale především klid, život bez stresu - to jsou velice důležité faktory, které také ovlivní boj s celulitidou.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
  • Simča
    Simča

    Vyhrála jsem nad pomerančovou celulitidou

    Vyhrála jsem nad celulitidou a stala se ze mne zase kočka . Chtěla bych se Vám svěřit s tím jak jsem vyřešila svůj problém s celulitidou a obezitou nohou. Měla jsem z toho dlouholetý problém, v zimě jsem se nedostala do žádných kozaček, musela nosit tenisky a byla jsem z toho moc nešťastná, prostě hrůza. Uvažovala jsem o liposukci, ale nejen že jsem se za svůj vzhled styděla ale také, a to hlavně jsem se zákroku bála, tak jsem zkoušela co se dalo, různé krémy, zábaly, masáže atd., všechno bez sebemenšího efektu. Nakonec mne zachránila kamarádka Věrča, která poradila báječnou věc - elastické kalhoty, které jsou prý účinné na formování postavy a proti celulitidě. Našla jsem je na www.texenergy.cz , kde jsem si přečetla jak to funguje. Zdály se mi ale moc drahé – stály skoro 4 tisíce – na to že jsem s tím neměla žádné zkušenosti a moc jsem tomu nevěřila. Tak jsem váhala a váhala až mi kalhoty nakonec manžel koncem léta koupil k narozeninám, a když už do mne tolik investoval tak jsem je nosila přesně podle návodu - každý den na spaní a světe div se - nevěřila svým očím, když jsem po 5 týdnech na svých nohou viděla podstatnou změnu. Teď po třech měsících jsem si mohla splnit sen, konečně jsem si mohla koupit kozačky, do kterých jsem se dlouhé roky nemohla dostat kvůli otylým lýtkům. Díky těmto skoro zázračným kalhotám se mi zase vrátilo sebevědomí protože mám nožky jak zamlada a mám zase radost ze života. Vřele tu věc můžu doporučit. Jo a taky mne přestalo bolet v zádech. Mám taky radost, že jsem nemusela na zákrok, možná je pravda že to není moc bolestivé, ale takhle to pro mne bylo příjemnější. A manžel je taky spokojený, že má doma zase kočku. Mějte se moc hezky a ať Vás v roce 2009 nic netrápí. Už je po půlnoci a máme tady Nový rok a nová předsevzetí, tak si holky nalejte šampus, hoďte celulitidu za hlavu a bavte se!

    01.01.2009 00:25:46

Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Boj s celulitidou

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.