reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Bylinkami proti migréně

Mnozí z nás jistě znají nepříjemně pronikavou bolest hlavy, která se nečekaně vrací znovu a znovu. Tabletky proti bolesti na ni nepomáhají. Co takhle dát šanci přírodní medicíně?

Již před mnoha lety lidé věděli, že bylinky mají léčivou moc. Proto jich hojně využívali na nejrůznější neduhy. Bohužel současná medicína na ně trochu zapomíná a dnešní hospodyňky využívají některé druhy těchto rostlin ryze pro kuchyňské účely.

Na migrénu účinně působí zejména dvě známé bylinky. Jednou z nich je list řimbaby obecné, který se právem stal primárním léčivem této urputné bolesti hlavy. Sníme-li malý až střední, čerstvý nebo zmrazený list vložený mezi dva plátky chleba třikrát denně, můžete snížit intenzitu a frekvenci migrén až o 70 %, zatímco nejúčinnější lék na našem trhu má v současnosti 50 % účinnost. Z řimbaby můžeme rovněž připravit čaj. Dva šálky denně plně ostačí. Účinek je ale pozvolný, někdy trvá až 6 měsíců než se dostaví výsledky. Proto je třeba obrnit se trpělivostí a nevzdávat se po pár dnech neúspěchu. List řimbaby ale není vhodné používat v době těhotenství, protože může působit na dělohu.

Druhou účinnou bylinkou je levandule, kterou lze dobře kombinovat s kozlíkem lékařským. Nálev z levandulových květů stačí pít třikrát denně nebo můžeme použít levandulovou silici. Jednou kapkou potřeme spánek a bolest hlavy zaručeně ustoupí. Standardní nálev z kozlíku je užitečný při bolestech hlavy způsobených nervovým napětím.

Používáte jiné bylinky proti migréně? Napište nám je.

Foto: Profimedia.czPřidat příspěvek k článku Bylinkami proti migréně

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.