reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Bylinky proti zánětu mandlí

Mandle dokážou vytvářet protilátky, které hubí bakterie a jiné cizí látky procházející ústy. To je ale také vyčerpává, což se projevuje potížemi s polykáním, bolestí i horečkou.

Šalvěj

Šalvěj má vysoký obsah tříslovin a dokáže hojit záněty. Doporučuje se šalvějový čaj - 3x denně nebo kloktání vlažného odvaru.

Cibule

Oloupanou cibuli nakrájíme na kolečka a spolu se 3 rozmačkanými horkými vařenými bramborami dáme do lněného sáčku. Necháme mírně vychladnout, přiložíme na krk a omotáme šálou.

Měsíček

Měsíček má dobré protizánětlivé účinky. Doporučuje se pít čaj ze sušených květů několikrát denně nebo pravidelné kloktání odvaru.

Bylinkami proti zánětu krku

Záněty krku a hltanu jsou průvodcem nachlazení. Sliznice zánětem reagují na napadení viry, což se projevuje bolestí a potížemi při polykání.

Jitrocel

Jitrocel chrání sliznici, mírní chrapot i polykací obtíže. Pro úlevu nám pomůže kloktání studeného výluhu - dvě lžičky listu necháme dvě hodiny louhovat v šálku studené vody, potom vše scedíme a mírně ohřejeme.

Sléz

Slizové látky, které sléz obsahuje, rychle uklidní podrážděnou sliznici. Úlevu nám přinese kloktání studeného výluhu - lžíci listu a dvě lžíce květu necháme v šálku vylouhovat a pak scedíme.

Šalvěj

Šalvěj působí protizánětlivě a podporuje hojení. Pití čaje z listu nebo kloktání roztoku silice uleví našemu krku.

Bylinky na podrážděný žaludek

Podrážděný žaludek se projevuje pocitem plnosti, říháním, pálením žáhy, nevolností, zvracením i plynatostí. V takovém případě je potřeba posílit tvorbu žaludečních šťáv.

Kmín

Pití čaje z roztlučených plodů 3x denně pomůže odstranit křeče, působí protizánětlivě, podporuje pohyb střev a podporuje tvorbu žaludečních šťáv.

Fenykl

Pití čaje z roztlučených plodů působí proti bakteriím, podporuje pohyb žaludku i střev a zklidňuje žaludeční sliznice.

Bazalka

Pití šálku čaje z bazalkové natě 3x denně podporuje trávící činnost, omezuje nadýmání i plynatost. Bazalka má také protikřečové účinky.

Bylinky a průjem

Průjem nejčastěji vyvolávají bakterie, stres a neobvyklá jídla. Tlusté střevo přestane odnímat z potravy vodu a zahušťovat ji. Výsledkem je tekutá stolice.

Ostružiník

Pití teplého čaje z listí ostružiníku pomůže vytvořit ochrannou membránu a ochránit tak střevo před podrážděním bakteriálními jedy.

Řepík

Pití teplého čaje 4x denně pomáhá zklidnit podrážděné střevo a povzbuzuje činnost žaludku i žlučníku.

Dub

Kůra z mladých větví dubu obsahuje třísloviny, které působí protibakteriálně i protizánětlivě. Pití svařeného, studeného výluhu 4x denně nás zbaví potíží.

Foto: Pixmac.cz

Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Bylinkami proti našim neduhům

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.