reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Deset tipů, jak být štíhlejší

Pokud vás trápí nadváha a rozhodli jste se zhubnout, tak vám zde nabízíme pár rad jak docílit toho, aby vaše hubnutí mělo smysl. A hlavně, aby jste byla pořád veselá a spokojená. Doma z vás nechtějí mít utrápenou a vynervovanou mámu, ale usměvavou maminku.

Několik důležitých zásad, jak efektivně zhubnout:

 • Kolik chcete zhubnout?
   Je dobré si vytyčit cíl a hned na začátku se nejlépe poradit s lékařem, kolik kilo by pro vás bylo ideální zhubnout.
 • Rychlým hubnutím nic nevyřešíte
   Takovým hubnutím si jen ničíte své tělo i svojí psychiku, protože se doporučuje zhubnout měsíčně jen 3 - 4 kilo (maximálně 6kg u silně obézních osob) a to ještě záleží na výšce a celkové váze. Při rychlejším hubnutí se budete cítit unavená a malátná nehledě na to, že to vaše zdraví ohrožuje.
 • Pozor na celulitidu
   Neustálé střídání drastických diet podporuje tvorbu celulitidy. Při rychlém hubnutí velmi rychle ubývá svalová hmota a při tzv. JO JO efektu se nahradí tukem. A postrach většiny žen je na světě a velmi těžko se ho zbavíte dámy.
 • Pohyb
   Ideálním doplňkem pro efektivní hubnutí je hlavně POHYB! Ten ničím nenahradíte a je velice důležitý. Nejlepší formou je posilovna nebo aerobik. Nejen že víte, že pro sebe něco děláte, ale hlavně se můžete pěkně vybít, když vás doma zlobí.
 • Tekutiny
   Důležitou součástí všech redukčních diet je pitný režim. Denní dávka tekutin se doporučuje minimálně 2,5 l. To znamená, že veškeré ovocné šťávy, minerálky zelené či ovocné čaje jsou velmi žádoucí. Naopak káva a černý čaj jsou nic moc, protože káva zrovna odvodňuje.
 • Alkohol
   Chcete-li opravdu zhubnout tak se alkoholu úplně vyhněte. Je velmi kalorický. Pokud vám to jde s problémy, dejte si vinný střik, ale rozhodně se vyhněte sladkým likérům a hlavně pivu!
 • Jezte málo, ale často
   Je důležité snídat, protože vydatná snídaně vám dodá energii na celý den. Ideální je jíst v malých porcích, ale víckrát denně. A hlavně se nepřejídat! Jinak bude vaše snažení k ničemu a nejlépe končete před 18. hodinou nebo asi 3 hodiny před tím, než půjdete spát.
 • Pozor na skryté nepřátele
   Dávejte si pozor, kolik toho sníte. Nejlepší je si psát každou maličkost. Po čase uvidíte, že vaše chutě se krotí a máte menší a menší hlad.
 • Pravidla stolování
   Zapomeňte na rychlé občerstvení ve městě. Jezte vždy v klidu a v sedě a hlavně si na jídlo udělejte vždy dost času.
 • Hubněte zdravě a s radostí
  Pověry typu, že dieta je čas věčného odříkání a je nutné trpět, už dávno není pravda.
Je pouze nutné, aby k tomu každý přistoupil tak, jak chce, aby to dopadlo. Držíme palce!

Vyzkoušejte salát Caesar s kuřecím masem

Foto: Profimedia.cz

Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 2
 • sdee
  sdee

  Dieta- já vím

  Je to pravda mám to ozkoušené po 18 hod. nejíst a hodně pít přes den a funguje to jsem 3 měsíce po porodu a mám zpět svojí váhu. Ale přitom neustále kojím

  12.07.2004 16:46:47

  • Lenka
   Lenka

   Re: Dieta- já vím

   Jo, kojení je dobrá hubnoucí metoda sama o sobě.Dokud jsem kojila šlo to dobře, ale jak člověk skončí je zle , kila lezou nahoru a nechtějí se zastavit.Myslela jsem si že můj strop je 75 kg ,ale není.Jen nevím jak ho nasměrovat dolů.Přeju víc štěstí.Lenka

   22.07.2004 13:18:15

Celkem záznamů: 2

Přidat příspěvek k článku Deset tipů, jak být štíhlejší

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.