reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Designové vychytávky v kuchyni

Doplňků v kuchyni není nikdy dost. A co teprve těch, které fungují skoro za nás, přitom nemusí jít o žádné multifunkční roboty.

Bezdotykové kuchyňské vychytávky

Chytrá kuchyňská baterie

Při renovaci nebo zařizování zcela nové kuchyně klademe důraz na výběr materiálu korpusů, pracovní desky, svítidel, nutných kuchyňských spotřebičů, ale i dřezu a baterií. A právě teď se zmíníme o novince - kuchyňském kohoutku, který nejenže luxusně vypadá a splňuje co se týče vzhledu nejmódnější kritéria, ale navíc funguje bez dotyku. Technologie spočívá  v zabudovaném senzoru, u kterého si lze navolit také intenzitu vodního proudu a stálou teplotu vody, což ušetří čas i peníze. Zamazané ruce od krájení či ručního míchání potravin si tak snadno umyjeme bez špinění baterie s pákou či závitem.

Samootvírací odpadkový koš

Odpadkový koš je v kuchyni zásadní věcí, bez které se neobejdeme. Při přípravě surovin (očišťování a loupání zeleniny, přípravy ovoce aj.), likvidaci obalů , musí být vždy po ruce. Ať už máme odpadkový koš samostatně nebo jako součást kuchyňské linky, vždy musíme rukou zatlačit do víka nebo potáhnout úchytku. Opět si můžeme pomoci bezdotykovou vychytávkou se senzory, které odpadkový koš automaticky otevřou ve chvíli, kdy nad ním mávneme rukou. Víko od koše zůstane vždy čisté (bez zbytků potravin), a tak bez obav a dalšího mytí rukou můžeme hygienicky pokračovat v práci. Dá se sehnat nerezová varianta. 

Restaurace fungující "na dotek"

S velmi praktickým a technicky vychytaným řešením, jak uspokojit každého zákazníka bez zbytečné prodlevy, přišli v londýnské restauraci Inamo. Do té doby klasický objednávací systém byl vyměněn za interaktivní jídelní a nápojový lístek, který se promítá ve futuristické kapsli nad každým stolem. (Mimochodem, stůl si můžete díky zářícímu prostírání také změnit podle své nálady a fantazie, výběr je z několika barevných dekorů.)

Průběh je jasný - vyberete si pokrm, zakliknete a objednávka míří ihned přímo do kuchyně. Na číšníky tak zbývá jen roznášení objednaného jídla a nápojů. Během čekání si volnou chvilku lze zkrátit pozorováním kuchařů restaurace Inamo při práci pomocí webové kamery.

Pohodová práce díky slovenskému designérovi

Loupání brambor nebo jiné zeleniny, krájení a strouhání je nudnou, přitom nutnou prací při každém vaření. Málokdy si tuto činnost můžeme přenést do jiné místnosti, pokud nechceme použít zbytečné nádobí a udělat další nepořádek. Přenosný pult, který má odkladné plochy jak na neoloupané brambory, slupky, další zdířky k nakrájení či nastrouhání, jednoduše umístíme do klína a můžeme se s ním posadit opravdu kamkoliv. Tuto povedenou vychytávku z formovaného plastu navrhl slovenský designér Tomáš Král.

Foto: Pixmac.cz

Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 3
 • kuchyňské baterie
  kuchyňské baterie

  http://www.roca.cz/wps/portal/EI004/catalog-product-tab?codeCategory=068-14.02.06

  Dobrý den, z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že bezdotyková kuchyňská baterie je paráda. Rád vařím a pokaždé po mě zůstal v kuchyni hrozný nepořádek:) takhle je alespoň baterie a dřez relativně čistý. Rozhodně doporučuji! S pozdrave, Lukáš

  11.07.2013 00:59:25

 • Michy
  Michy

  Dobrý den, tento článek je pouze informativního rázu, ne reklamní. Při troše šikovnosti jistě pomocí vyhledávačů najdete zmiňovaný výrobek či restauraci.

  20.01.2010 12:29:13

 • astra
  astra

  A kde jsou odkazy? Kde mám najít obrázky a podrobnosti?

  20.01.2010 07:25:48

Celkem záznamů: 3

Přidat příspěvek k článku Designové vychytávky v kuchyni

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.