reklama
hledat uživatel
       

Likér je alkoholický nápoj sladké chuti. Bývá ochucen ovocem nebo jinými plody, kořením a bylinkami, někdy také smetanou. Likéry se připravují vyluhováním těchto příměsí spolu s dalšími aromatickými a chuťovými přísadami v lihu nebo ve vodě. Přidává se také cukr. Některé likéry jsou připravovány destilací surovin. Díky aromatickým rostlinným příměsím, které jsou v hořkých likérech obsaženy, nám dovedou tyto likéry uklidnit žaludek - někdy dokonce i rozpálenou hlavu. Pijí se samotné, nebo se používají při přípravě drinků i pokrmů.

Druhy likérů

Z velkého množství známých likérů jmenujme likéry bylinné, vaječné, kávové nebo čokoládové, ovocné i krémové. Mezi často používané jako přípitek při slavnostním menu se řadí likéry bylinné.

Známé hořké likéry

Pijí se pomalu a možná i proto tolik nesvádějí k alkoholismu. Stačí jen malá sklenička denně a záleží také na tom, aby šlo o pití kvalitní! Jednotlivé likéry obsahují unikátní směs bylin, která je zároveň i výrobním tajemstvím každého výrobce. Mezi dobré značky vybraných likérů patří vynikající Klášterní tajemství, Bylinná hořká, Praděd, Čert. Tím nejpopulárnějším je však zřejmě Becherovka a Fernet Stock.

Ochutnejte Fernet Stock

Například uvedený Fernet Stock je vyroben z pečlivě vybraných bylin. Tradiční příprava a dlouhodobé stárnutí vytváří pak nenahraditelný nápoj výjimečné chuti. Pro nejvyšší, všude známou a uznávanou kvalitu je plně doporučován a vyhledáván - a to nejen znalci a milovníky hořkých nápojů. Chutná nejen čistý, ale také v míchaných nápojích. Možná znáte kombinaci likéru s tonikem a kostkami ledu. Vysoká sklenice doplněná brčkem bude na mnoha slavnostních tabulích právě o Silvestru.

Ochutnejte Becherovku

Becherovka je likér, vyrobený z karlovarské vody, kvalitního lihu a přírodního cukru. Samozřejmě nesmí chybět specifická směs asi 32 bylinek a koření, typické nahořklé chuti. Tento likér se pije obvykle samotný, studený. I on se může přidávat do míchaných nápojů, vhodná je (stejně jako Fernet Stock) v kombinaci s ledem a tonikem.

Kolik alkoholu nalévat?

Stane se, že si nevíme rady s množstvím alkoholu, které je vhodné nalévat. Platí, že i při velkých oslavách naléváme pouze menší dávky. Hlavně pokud jde o tvrdý alkohol. Nemusíme se bát, že nás hosté budou vinit z lakoty - kdo chce, může si samozřejmě kdykoliv přidat. Plné skleničky se obvykle považují za znak "nekulturnosti hostitele".

Na závěr

Pokud budeme mít na Nový rok pocit, že máme žaludek trochu na vodě, můžeme s čistým svědomím sáhnout po nějakém tom oblíbeném "hořčáku" a dát se zase dohromady.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
 • ISRAA
  ISRAA

  Dear Purchase Manager.,
  Greeting From 3M Company for imp. & Export in Egypt.
  We are specializes in manufacturing and exporting all types of herbs spices and seeds, we have our own farms .

  Our Products :
  Spices & Herbs :
  ParsleyBasilMarjoramOreganoDil l
  ThymeSenna PodsSpearmintPeppermintYellow Dry Lemon
  Rosemary CinnamonSageLemon grassBlack Dry Lemon
  Moringa leavesMoringa crushedMoringa TBC
  Coriander LeavesLura LeavesSenna leavesMolokhia Leaves  Flower
  HibiscusRosemaryChamomile
  Calendula FlowerCalendula PetalsVerbascum
  Seeds
  Fennel seedsCaraway seedsCumin seedsAnise seeds
  Sunflower seedsFenugreek seedsSesame seedsCoriander seeds
  *Our Certificates ** ISO 9001, ISO22000Please check attach it’s our organic certificateIf you are interested don’t hesitate to contact us & discuss further steps.Thanks & Best Regards Ms.,israa salah EXPORT DEPARTMENT 3M FOR IM. & EXP Email : sales@3mherbs.com Skype : 3M

  01.07.2019 10:37:23

Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Hořké likéry

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.