reklama
hledat uživatel
       

Jak mít hezké Velikonoce i v době karantény?

Kvůli probíhající pandemii koronaviru budou Velikonoce letos určitě trochu jiné než obvykle. Pokud jste zvyklí jezdit o velikonočních svátcích po návštěvách, letos musíte kvůli vládním nařízením počítat s tím, že je všichni strávíme doma a pouze v kruhu nejbližší rodiny. Ale proč se toho bát?

Velikonoce mohou být i letos přes všechnu nepřízeň momentálního dění veselou a bujarou oslavou jara. S dětmi se doma můžete vrhnout na velikonoční dekorace, na pečení tradičních dobrot i na pletení pomlázky!

Tipy na výrobu velikonoční pomlázky

Velikonoce doma, bez návštěv rodiny a kostelů? Přesto si je užijeme!

Představitelé vlády se za poslední týden shodli na tom, že mimořádná opatření kvůli pandemii koronaviru by se mohla začít uvolňovat po Velikonocích, tedy v polovině dubna. Bude ale samozřejmě záležet na tom, jestli se podaří zavést takzvanou chytrou karanténu. I to však můžeme v této době vnímat jako světlo na konci tunelu a optimismus nám, zejména během velikonočních svátků, určitě prospěje. Mysleme proto na to, jak si i letos užít Velikonoce s rodinou co nejlépe.

Velikonoční pečení - zkuste i náročnější recepty, na které nikdy nebyl čas!

Máte doma starou kuchařku po babičce se spoustou tradičních velikonočních receptů? Rádi byste některým z nich oslnili rodinu? Možná jste se dosud vždycky vymluvili na nedostatek času nebo četnost návštěv, které bylo lepší uctít něčím vyzkoušeným. Co když právě teď máte šanci pustit se konečně do něčeho nového a třeba i trochu náročnějšího? Využijte čas doma, strávený s rodinou a třeba ji i do přípravy svého experimentu zapojte! My můžeme kromě mazance, jidášů, nádivky či beránka doporučit třeba staročeský velikonoční krobeš – plněnou pochoutku z listového těsta.

Staročeský velikonoční krobeš
(doba přípravy 30 min )

Velikonoce trochu jinak aneb vybrané sváteční delikatesy

Bez dobrého jídla a sladkých i slaných delikates se neobejde žádný slavnostně prostřený stůl. Pokud nenacházíte inspiraci k přípravě letošního velikonočního oběda, máme tip. Jen těžko bychom během velikonočních svátků hledali lepší maso, než je maso jehněčí. Dá se připravit mnoha způsoby, tady můžete sáhnout po osvědčeném receptu i po něčem zcela novém a třeba i trochu netradičním, to už záleží na vás. Hoďte proto starosti za hlavu, myslete jen na tohle krásné jarní období, které můžete trávit s rodinou a pusťte se s chutí a vším elánem třeba do přípravy velikonočních minimazanců s drobenkou, nebo pečené jehněčí plece s bylinkami.

Skvělé recepty z jehněčího masa najdete tady 

Tradiční barvení vajíček, pomlázka a výroba dekorací - zapojte celou rodinu!

Ke správným velikonočním svátkům patří pomlázka - nejlépe vlastnoručně upletená. Dále pak tradiční vyfukování vajíček, díky kterým budete mít připravené krásné malované kraslice bez rizika jejich zkažení a zapáchání. Klasickým způsobem barvení vajíček jsou potravinářské barvy, ale každým rokem se setkává s oblibou i barvení přírodními materiály, jako jsou slupky od cibule, šťáva z červené řepy, špenátové listy apod. Obarvená vajíčka lze vylepšit různými obtisky s velikonočními motivy, ornamenty nebo barevným třpytem. Oblíbené jsou také tzv. smršťovací košilky s veselými jarními obrázky.

Zkuste barvení vajíček pomocí červeného zelí 

Zdroj: Blog.velkykosik.cz, Irozhlas.cz

Úvodní foto: Pixabay.comKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 2
 • EVŽEN
  EVŽEN

  velikonoce !doma !!!

  bude to stát za hovno ! to mi věřte

  05.04.2020 13:09:32

 • Renata Hašková
  Renata Hašková

  Tak si z rodinou zavoláme a popřejem si hezké Velikonoce, dezinfikuji i mobil, bude mi letos 70 let a když musím ven, tak mám rukavice jednorázové a roušku. Zachovaváme pust i zelený čtvrtek, kdy se má jíst něco zeleného, třeba špenát)* a peču beránka, pletenec i Jidáše. I když nikdo nepřijde, barvim vajíčka a dostanu od dědy výprask. Děda je na sladké, tak to bude ujídat.

  04.04.2020 11:06:38

Celkem záznamů: 2

Přidat příspěvek k článku Jak mít hezké Velikonoce i v době karantény?

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.