reklama
hledat uživatel
       

Recept na domácí rohlíky

1) Na rohlíky si připravíme 450 g hladké mouky, 250 ml vody, 25 g čerstvého droždí, 30 g sádla, 1 lžičku cukru a 1 lžičku soli. Dále budete potřebovat 1 vejce na potření rohlíků před pečením. 


2) Nejprve si připravíme kvásek, tedy do hrnku s teplou (ne horkou) vodou rozdrobíme droždí, zamícháme s lžičkou cukru, poprášíme lžící hladké mouky, přikryjeme utěrkou a necháme 10-15 minut odpočívat.


3) Mezitím si do mísy prosejeme mouku, po okrajích osolíme, přidáme povolené sádlo a uprostřed uděláme důlek. Nachystáme si dva plechy vyložené pečicím papírem, vál a váleček.


4) Následně do mísy s moukou přidáme vzešlý kvásek a řádně vymísíme v těsto,kdo má robota, ušetří si práci. Těsto přemístíme na pomoučený vál, rozdělíme na 3 koule, zploštíme a každou rozkrojíme do kříže na 4 stejné díly.


5) Každý dílek ve tvaru trojúhelníku zploštíme válečkem, tvar trojúhelníku zůstane naznačen.


6) Základnu máme směrem k sobě a srolujeme ji směrem nahoru (jako úzkou utaženou roládku). Vzniklý rohlík ještě případně utáhneme a upravíme do požadovaného tvaru.
7) Rohlíky skládáme na plechy s odstupy, na každý plech 6 kusů, přikryjeme potravinářskou fólií a zapneme troubu na 220 stupňů.


8) Jakmile je trouba rozehřátá (cca 15 - 20 minut), sundáme, fólii, rohlíky potřeme rozkvedlaným vajíčkem s lžičkou vody, potíráme pomocí mašlovačky. Můžeme něčím posypat (například sýr, semínka, slanina..).


9) Rohlíky pečeme cca 10 minut, záleží na typu trouby, avšak necháme jen dozlatova. Nenecháváme příliš dlouho, rohlíky by byly tvrdé. Takto budou krásně křehké na povrchu a jemné uvnitř.


Domácí rohlíky a finanční náročnost

Ingredience na 12 rohlíků nás vyjdou na pouhých 15 Kč.

Další recepty na domácí pečivo 

Dobré domácí housky
(doba přípravy 1 h 30 min )

Domácí housky na hamburgery
(doba přípravy 2 hod )

Celozrnné pletýnky se smetanou
(doba přípravy 1 h 30 min )

Domácí chléb pečený v troubě
(doba přípravy 30 min )Přidat příspěvek k článku Jak využít karanténu: Upečte si rychlé domácí rohlíky podle Markéty

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.