reklama
hledat uživatel
       

Jaké víno se u nás pije nejčastěji?

Z výsledků posledního výzkumu agentury OMD vyplynulo, že 28,3 % konzumentů ve věku 18-59 let pije víno minimálně jednou do týdne, 31,1 % jednou do měsíce a zbytek pouze výjimečně.

Víno pijí více lidé nad 35 let než mladší a více ženy než muži. Při výběru vína je pro téměř 3/4 spotřebitelů rozhodující odrůda či značka vína (mezi těmito dvěma věcmi nejsou lidé schopni vnímat rozdíl). Nejoblíbenější je Frankovka, již nejraději pije přibližně 43 % konzumentů, s odstupem následuje Svatovavřinecké (25 %), Müller Thurgau (18 %) a Modrý Portugal (16 %). Co se týká znalosti producentů vín, není příliš velká: téměř polovina dotázaných žádného neznala. Ti, kteří na otázku odpověděli, ve většině případů nejmenovali konkrétní firmu, nýbrž oblast původu (například Mikulov, Velké Pavlovice, Hodonín či Morava obecně). (zdroj: Marketing&Media)

Přidat příspěvek k článku Jaké víno se u nás pije nejčastěji?

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.