reklama
hledat uživatel
       

Jamie Oliver - kuchař bez čepice

Jamie Oliver se narodil v květnu 1975. Již odmalička měl velice blízko ke své budoucí profesi, protože vyrůstal v restauraci svých rodičů The Cricketers v Essexu.

Jamie Oliver a kuchařské začátky

A možná právě proto, že mohl zblízka sledovat dění v kuchyni, si tak zamiloval vaření. V sedmi letech jej kuchaři zaměstnali loupáním brambor a podobnými drobnými úkoly. V jedenácti už byl zběhlý v přípravě zeleniny. A i když měl spoustu jiných zájmů, stejně jako ostatní kluci v jeho věku, kuchyně byla jeho nejzamilovanějším místem, kde trávil nejvíce volného času.

Postupně se zdokonaloval v kuchařském řemesle, na škole a především v restauracích, které jej zaměstnaly po škole. Učil se postupně nejrůznější speciality všech možných kuchyní, ale vždycky si šel svou vlastní cestou. Měl totiž odjakživa svou hlavu a dost energie na to, aby se prosadil. Možná právě proto si jej brzy všimli televizní producenti. Poprvé se před kamery dostal vlastně náhodou. Pracoval tehdy v restauraci River Café a účinkoval v dokumentu, který se o ní natáčel. Ihned po odvysílání se mu ozvalo pět produkčních společností, které měly zájem o Jamieho vlastní show o vaření.

Jamie Oliver a televizní show

Nakonec Jamie kývnul na nabídku Optomen Television. Hlavní myšlenkou show The Naked Chef (v překladu "nahý šéfkuchař" - u nás překládáno jako "šéfkuchař bez čepice") bylo ukázat televizním divákům, že není potřeba ani žádné zvláštní pomůcky, ani exotické a nedostupné suroviny a dá se vykouzlit velice chutné jídlo.

S Jamiem nakupujeme potraviny, účastníme se večírků a hostin pro jeho přátele, učíme se vařit výtečné a chutné jídla.

K televizním show se přidalo i několik Jamieho knížek, které jsou také populární po celém světě. Při vší téhle kuchařské práci se Jamie zvládnul oženit a se svou ženou Jools má dvě malé dcery.

Na našich obrazovkách můžete Jamieho sledovat asi od roku 2001. Od té doby televize Nova několikrát zopakovala jeho kuchařské show, ta poslední se jmenovala "Roztančená kuchyně“.

Jamie Oliver dnes

Dnes Jamie Oliver vlastní restauraci v Londýně, cateringovou společnost, která dává práci nezaměstnaným lidem, dále točí své show, vydává knihy. Má své vlastní internetové stránky, na kterých najdete spoustu receptů, ale také Jamieho deník. Mimo jiné vařil také pro Tonyho Blaira a jiné známé osobnosti.

Ano, Jamie není jen obyčejný kuchař, ale celebrita jako kterákoliv herecká nebo pěvecká hvězda. Zlé jazyky tvrdí, že mu sláva hodně stoupla do hlavy a že se z něj stal nafoukanec s hvězdnými manýry. Ale ač se mi zdá, že je to celkem na škodu - o tomhle se na vlastní oči asi nepřesvědčíme.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 10
 •  Елисавета}
  Елисавета}

  Komentář k článku Jamie Oliver - kuchař bez čepice

  http://krpica6pfrznr5askcvvdp sf6fl9r8ycggkpsu59dn8rjdje9y.n et krpica6pfrznr5askcvvdpsf6fl9r8 ycggkpsu59dn8rjdje9y

  rs2McfSZ

  22.12.2018 22:51:02

 • Oliver Jamie
  Oliver Jamie

  OliverJamie.cz

  Všechny pořady Jamieho Olivera můžete shlédnout ONLINE na http://www.OliverJamie.cz

  29.07.2013 18:41:40

 • olina koubova
  olina koubova

  Videla som pana OLIVIERA v "akcii"a sice bohužiaľ iba prostrednictvom televizii,no nemohla som od jeho pripravy jedal odtrhnuť zrak.Patri mu môj obdiv.Viem,že dava šancu mladym ľudom v svojich reštauraciach už to svedči o jeho veľkom srdci.Svojho syna som dala vyučiť za kuchara,po škole nemôže najsť pracu lebo všade potrebuju s praxou,ale kde ju takto ziska?Teda takychto Panov Olivierov je potreba na tom svete viac,že mu vraj slava stupla do hlavy?neviem do akej miery,no myslim že toho stihol urobiť veľa a ma pravo sa mať rad...

  30.09.2011 16:45:23

 • jana
  jana

  pro lucie havlíková

  Jamie má pravdu,že naše kuchyně je příšerná,tvrdí to i p.Pohlreich - jestli se díváte na jeho pořady v TV, tak musíte vidět,jaké restaurace se on snaží dát do normálu a jaký svinčík je v kuchyních českých/ ve většině /.Tak se neurážejte pro pravdu,vy vlastenko - Jamiemu nesáháte ani ke kotníkům a to spousta z nás !

  04.09.2011 23:29:55

 • jana
  jana

  jamie oliver

  ideální kuchař ! preferuje zdravou výživu a je pravda,že naše kuchyně je nezdravá a je na jedno brdo.Nic moc.Pořád dokola : stejné guláše,polévky,omáčky atd.

  04.09.2011 23:23:54

 • Peter Sellers
  Peter Sellers

  Byl jsem přitom

  Říjen 2008 a já vstupuju do restaurace Fifteen v Londýně. Moc dobré a hodně drahé. Ale já jsem spokojenej: byl jsem přitom!

  15.11.2008 13:41:29

 • Michal
  Michal

  Dvorní kuchař

  Jamie Olivier je vlastně takový neoficiální dvorní šéfkuchař funkodiskotékového britského floutka Jay Kaye :-)

  31.03.2008 21:51:54

 • Lucie Havlikova
  Lucie Havlikova

  Jamie Oliver

  Myslim, ze jsme se o tom uz mohli presvedcit. Myvala jsem Jamieho rada, jeho recepty, vychytavky, shows. Bohuzel si dovolim tvrdit, ze zli jazykove maji nejspis pravdu. Jamie se chysta otevrit restauraci v Praze a kdyz byl tazan proc Praha, rekl, ze ceska kuchyne je priserna a je na case aby jim nekdo ukazal, jak se to dela. A to rika ten, jejichz narodni jidlo jsou "fish and chips."

  30.03.2008 16:57:53

  • Autor
   Autor

   Re: Jamie Oliver

   Milá Lucie, do jisté míry máte jistě pradvu, ovšem ač bohužel, ale budu muset dát tak trochu za pravdu i Jamiemu, bohužel naše kuchyně je sice výtečná, leč velice nezdravá a měli bychom se pokusit to změnit, pokud Jamie věří, že se to stane díky jeho schopnostem, pak mu držím palce, ale naděje nedávám. Rozhodně bych se do jeho restaurace ráda podívala a ochutnala alespoň jednou v životě jeho dobrůtky.

   30.03.2008 21:34:55

Celkem záznamů: 10

Přidat příspěvek k článku Jamie Oliver - kuchař bez čepice

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.