reklama
hledat uživatel
       

Tvary a typy kuchyňských dřezů

Tvar kuchyňského dřezu může být rohový, kulatý, čtvercový či jiného, atypického tvaru. Existují jednodřezy i dvoudřezy, s okapem nebo miskou, košíkem na zeleninu a jinými doplňky. Asi nejpoužívanější jsou nerezové dřezy s odkapávací plochou.

Kam s kuchyňským dřezem?

V malých kuchyních by dřez neměl zabírat mnoho místa, ideální je zde tvar rohový. Větší kuchyně poskytují možnost širšího výběru. Blízko dřezu je vhodné a praktické umístit odpadkový koš.

Jaký zvolit materiál?

Nerezové dřezy

Nerezový dřez je buďto hladký, broušený nebo s tkanou strukturou. Vyrábí se z chromniklové oceli. Broušené dřezy a dřezy s tkanou strukturou jsou praktičtější, není na nich vidět každá zaschlá kapka či případná nečistota. Nerezové dřezy nejsou náročné na údržbu.

Keramické dřezy

Keramické kuchyňské dřezy dodávají kuchyňské lince punc originality. Co se týče barvy, tvaru a velikosti, nemají prakticky žádná omezení. Udržují si dlouho čistý vzhled, nezachycují se na nich kapky vody a jsou vysoce odolné vůči teplu. Nemusíte se obávat vlít do nich horkou vodu. Nevýhodou je vyšší riziko poškození při pádu těžkého předmětu z větší výšky. Cena keramických dřezů dosahuje až několika desítek tisíc.

Dřezy z umělého kamene

Fraganitové dřezy, tedy dřezy z umělého kamene, jsou velmi moderní, ale také dražší záležitostí. Umělý drcený kámen spojený akrylátovou pryskyřicí poskytuje vynikající vlastnosti. Neztrácí barvu, je odolný vůči vysokým teplotám a proti poškrábání. Je tvarově neomezený a udržuje se běžnými čistícími prostředky. Stejně jako keramické dřezy je však jeho pořízení finančně náročnější.

Na co si dávat pozor

Hloubka dřezu

Aby voda z dřezu nestříkala na pracovní desku a podlahu, je nutno mít dřez minimálně 17 cm hluboký. Plánujete-li do budoucna montáž drtiče odpadu, vybírejte dřez s větším odtokem a sítkem uvnitř uzávěru.

Vodovodní baterie

Vodovodní baterie nemusí být nutně součástí dřezu. Je možné její umístění na zdi nebo v pracovní desce. V tom případě ale musíte zakoupit dřez s předvrtaným otvorem nebo si otvor nechat vyrobit.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 6
 • Terka
  Terka

  Komentář k článku Kuchyňské dřezy

  Máte někdo tip na kvalitní značku?? Já se teď snažím rozhodnout jakou značku koupit. Zatím mě oslovila tato: https://eshop-schock.cz/conten t/27-proc-kupovat-drezy-znacky -shock co si o to myslíte Vy??

  30.09.2017 15:46:05

  • Elišla Razdová
   Elišla Razdová

   Re: Komentář k článku Kuchyňské dřezy

   Ahojky, s novým miminkem přišel i nový byt. Paní, která nám byt prodávala, tam měla opravdu ošklivý dřez, který byl jen na odpis. Teď akorát koukám na https://www.eshopfranke.cz/kuc hynske-drezy-a32 . Ty ceny jsou opravdu super, nemáte s tímto obchodem někdo zkušenosti? Jak je to s kvalitou?

   11.02.2018 15:31:37

 • Šárka
  Šárka

  Komentář k článku Kuchyňské dřezy

  Mě se moc líbí granitové dřezy, a to hlavně kvůli jejich vzhledu... Navíc je tu spoustu druhů toho granitu, ať už se jedná o příměsi či ne. Tady je to moc pěkně popsané :))

  01.04.2017 12:33:48

  • Šárka
   Šárka

   Re: Komentář k článku Kuchyňské dřezy

   Tady : https://eshop-sinks.cz/content /8-granitove-drezy, zapomněla jsem tam dát odkaz... :)

   01.04.2017 12:34:56

 • Ema
  Ema

  Akční dřezy

  Akční sety levných dřezů:

  http://www.lacne-drezy.sk/akci ove-sety-drezy-baterie/

  18.02.2015 14:45:37

 • Suite
  Suite

  Osvědčené granitové dřezy

  Pořízení opravdu kvalitního granitového dřezu je dnes za stejné peníze jako , kvalitní nerezový dřez. Při všech výhodách granitu ... odkazy zde... http://eshop.schock.cz/ jen se vyvarujte kopií a tzv. " levných " granitových dřezů , které se holedbají tím , že jsou od předního světového výrobce, ale jakého to nikdy nikdo neslyšel....

  12.07.2008 22:00:05

Celkem záznamů: 6

Přidat příspěvek k článku Kuchyňské dřezy

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.