reklama
hledat uživatel
       

Ať si každý říká co chce, Vánoce jsou svátkem jídla. A pro některé z nás se kvůli tomu mění v několik týdnů trvající peklo, kdy nevíme, kam dřív skočit. A do toho všeho ještě to nakupování dárků. Proto jsme pro Vás připravili plán, podle kterého se o Vánocích v kuchyni neztratíte.

Kromě toho jsme pro vás vybrali ty správné recepty, abyste neztráceli čas hledáním.

Vyzkoušejte také Velký test: Co všechno (ne)víte o Vánocích?

Na mikuláše - tři týdny předem

Dostatečně dlouho předem pečeme cukroví, které je dobré, když se nechá uležet. Cukroví tak zvlhne a zvláční. Mezi takové cukroví patří tři hlavní typy cukroví: linecké, vanilkové rohlíčky a perníčky. Kromě cukroví je také ten správný čas pro upečení vánoční štoly, která se nechává 2-4 týdny uležet.

Recept na jednoduché linecké těsto

Recept na vanilkové rohlíčky

Recept na měkké medové perníčky

Recept na vánoční štolu

Na Stříbrnou neděli - dva týdny předem

Nejpozději na Stříbrnou neděli se můžete pustit do slepování lineckého cukroví marmeládou. Také můžeme ozdobit perníčky. Péct můžeme pracny a všechny typy cukroví s rozinkami, z kokosového nebo kakaového těsta.

Recept na pracny

Recept na kokosky

Recept na rumové kuličky

Nejpozději na Zlatou neděli

Letos připadá Zlatá neděle na 24. prosince, a to znamená, že nejpozději týden před Vánocemi je potřeba zvládnout ještě spoustu věcí včetně nepečeného cukroví. Mezi ty nejnáročnější úkoly bude patřit vánočka. Tu bychom měli péct nejlépe 21. nebo 22. prosince. V těchto dnech je dobré také koupit živého kapra a umístit ho do vany, aby se v čisté vodě pročistil.

Jak vybrat kapra na vánoční stůl?

Jak zabít a vykuchat vánočního kapra?

Recepty na domácí vánočku

Jak uplést vánočku?

Na Zlatou neděli a 24. prosince

Na Zlatou neděli už je na pečení pozdě. Těsně před Vánocemi můžeme však konečně připravit bramborový salát. Ten necháme do druhého dne uležet v chladničce. Kdo chce, může také obalit řízky nebo filety z kapra. Na poslední chvíli můžeme nechat vaření polévky, smažení řízků a podobně.

Recepty na bramborové saláty

Recepty na vánoční polévky

Vánoční dekorace s fantazií

 

Věříme, že jsme Vám tímto článkem pomohli a nezapomeňte - všechny své vánoční úspěchy v kuchyni fotografujte a fotky přidávejte přímo k receptům.

Foto: SxcKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
  • Lukášková Marie
    Lukášková Marie

    letošní plán pečení

    Letos připadá Zlatá neděle na 23. prosince.......podle kalendáře je to ale sobota !!! Bylo by dobré, občas se podívat do Novinek a nebo si to po sobě překontrolovat.

    29.11.2017 10:17:20

Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Letošní plán pečení vánočního cukroví

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.