reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Již třetím rokem svítí nad Prahou slavné kuchařské hvězdičky. Průvodce MICHELIN - Hlavní města Evropy 2010 obsahuje 324 "hvězdičkových" restaurací. 14 z nich je se třemi hvězdami, 59 zdobí hvězdy dvě a 251 se pyšní jednou. A jednou z oněch 251 oceněných je i hvězda restaurace Allegro hotelu Four Seasons.

Restaurace Allegro

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons v Praze (Veleslavínova 2A), ve kterém se restaurace Allegro nachází, získal tuto prestižní cenu již potřetí v řadě. A získal ji zásluhou italského šéfkuchaře Andrea Accordi. Restaurace nabízí českou, italskou i středozemní kuchyni, má okna s výhledem na Malou Stranu a Pražský hrad. Krásný dřevěný interiér doplňuje starobylý nábytek. Restaurace má pro vás otevřeno od 7:00 hod. do 22:30 hod.

Andrea Accordi se narodil v roce 1976 v severní Itálii a již krátce po vyučení odjíždí do světa. Pracoval v mnoha luxusních restauracích. Svou první michelinskou hvězdu získává v roce 2004 ve florentské restauraci Onice. Svou druhou hvězdu, a první pro Českou republiku, získává v roce 2008. Od tohoto roku mu byla michelinská hvězda udělena ještě dvakrát. Tento slavný šéfkuchař má rád víno a thajskou kuchyni.

Restaurace Maze

Restaurace Maze, sídlící v hotelu Hilton Prague Old Town, získala pod tvrdým vedením skotského šéfkuchaře Gordona Ramsayho (patrona restaurace) a šéfkuchaře Phila Carmichaela ocenění pro kuchaře a restauratéry michelinskou hvězdu v roce 2009. Ovšem již v době udělení byla restaurace uzavřena a nebyla ochota dále spolupracovat; proto tato hvězda upadla v zapomnění.

V letošním roce získalo michelinskou hvězdu i další z postkomunistických zemí - Maďarsko, a to se svojí budapešťskou restaurací Costes.

Perlička na závěr

Vůbec první hvězdu pro českého šéfkuchaře získal už v roce 1980 Pavel Pospíšil v Německu ve své tehdejší restauraci Merkurius v Baden-Badenu.

Foto: Pixmac.cz

Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 4
 • slovja
  slovja

  Michelinská hvězda

  hvězda

  09.04.2012 21:45:46

 • .Renča.
  .Renča.

  Michelinské hvězdičky 2012

  Restaurace, které se mohou od letoška pyšnit michelinskou hvězdičkou jsou Alcron a La Degustation Boheme Bourgeoise. Prestižní cenu dostali čeští šéfkuchaři Roman Paulus z restaurace Alcron a Oldřich Sahajdák z La Degustation.

  14.03.2012 19:49:21

 • Rejpal
  Rejpal

  Allegro - obyčejná lepší italská restaurace, jakých jsou v Itálii i po světě stovky. Jen silně přefražená. Už jsem tu také jedl studené, nedovařené jídlo nebo tuhé maso.
  Maze - koncept, který ukázal jasně svou životaschopnost.

  Získat hvězdičku jako xhvězdičkový luxusní hotel v centru Prahy je hodně ujetá věc. Ty nejlepší restaurace, oceněné hvězdičkami jsou právě naopak mimo turistická centra měst a nejsou vůbec předražené v místních poměrech. Příkladem toho budiž právě Pavel Pospíšil, který si nehraje na žádné hogo fogo, vaří normální kuchyni, je s tím rozdílem od ostatních, že je skutečně nápadité, profesionálně připravené a prezentované jídlo.

  Bohužel celý Michelin je dnes jen pouze velkým cirkusem. O tom svědčí právě Praha, kde ocenění získala restaurace, která v době udělení už byla několik týdnů zavřená.

  17.07.2010 15:59:47

  • .Renča.
   .Renča.

   Děkuji za příspěvek. Hvězdičky se udělují zpětně za uplynulý rok - ale s restaurací Maze je to opravdu tak. Stejně jako vy hodnotím i Pavla Pospíšila.
   Mimo centrum a pak i mimo Prahu je spoustu velmi kvalitních restaurací, ovšem zatím se musíme spokojit s tím, že Michelin zavítal aspoň do Prahy.

   20.07.2010 20:43:48

Celkem záznamů: 4

Přidat příspěvek k článku Michelinské hvězdy nad Prahou

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.