reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Recept na sušená rajčata v oleji krok za krokem

1) Na 1 velkou sklenici sušených rajčat v oleji budeme potřebovat asi 1,5 kg zralých a tvrdých rajčat, olivový olej na zalití, sušené bylinky (rozmarýn, tymián, bazalku, oregano a jiné), 3 - 4 stroužky česneku, chilli papričku a sůl

Sušená rajčata

2) Rajčata omyjeme, osušíme a nakrájíme na měsíčky. K sušení používáme zralá a tvrdá rajčata. Rajčata můžeme, ale také nemusíme, osolit.

Rajčata rozložíme na pláty sušičky a sušíme 9 - 12 hodin na střední stupeň. Samozřejmě záleží na typu sušičky, řídíme se návodem.

Pokud sušičku nemáme, můžeme rajčata připravit i v troubě. Čtvrtky rajčat rozložíme na pečící papír a na 60 - 100 °C sušíme 6 - 8 hodin.

Správně usušená rajčata jsou pružná a zachovají si barvu.

Sušená rajčata

3) Připravíme si suroviny k nakládání.

Česnek oloupeme a nakrájíme na plátky. Chilli papričky můžeme zbavit semínek a nakrájet na kolečka, ale klidně je můžeme použít i celé, případně je v receptu vynechat.

Sušená rajčata

4) Nakládání rajčat do oleje.

Do čisté a suché sklenice napěchujeme vrstvu sušených rajčat, posypeme česnekem a bylinkami, znovu dáme rajčata a znovu bylinky s česnekem. Takto postupujeme, dokud máme suroviny a není naplněná celá sklenice. 

Sušená rajčata

Sušená rajčata

5) Rajčata zalijeme olivovým olejem tak, aby byla ponořená. 

Sklenici uzavřeme.

Sušená rajčata

Sušená rajčata

6) Naložená rajčata necháme pár dní proležet, aby nasákla olej a chuť bylinek. 

Sušená rajčata

7) Sušená rajčata v oleji se skvěle hodí k těstovinám, do salátů, k přípravě masa, ale lze je podávat i jen tak na chuť. 

Sušená rajčata

Sušená rajčata a finanční náročnost

Za kilo rajčat dáme přibližně 20 Kč, bylinky s česnekem a feferonkou nás přijdou asi na 10 Kč. Nejdražší položkou je olivový olej, který nás v množství zhruba 400 ml přijde na 80 Kč. Opravdu velkou sklenici sušených rajčat si tak připravíme zhruba za 110 Kč. Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 6
Celkem záznamů: 6

Přidat příspěvek k článku Milujete chuť sušených rajčat? Připravte si domácí a levnější variantu

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.