reklama
hledat uživatel
       

Vybíráme mixér

Ruční šlehače, tyčové mixéry se sekáčkem i bez, ponorné mixéry, stolní mixéry, barové mixéry a multifunkční roboti, vše je na trhu dostupné v mnoha variacích. Můžeme vybírat podle funkce, váhy, použitého materiálu, barvy a v neposlední řadě podle celkového designu.

Kolik investovat

Mezi ty nejlevnější mixéry patří samozřejmě ruční a tyčové vyrobené z plastu, cenově se pohybují již od 300 korun. Musíme však počítat s tím, že balení většinou neobsahuje stojan a vhodnou nádobu. Za ty lepší kousky z chromu v kombinaci se sklem nebo polykarbonátovými nádobami dáme i několik tisíc. Totéž platí u dalších druhů, kdy se cena za "obyčejný" stolní mixér může vyšplhat až k průměrné měsíční mzdě v naší republice. Nemluvě o kuchyňských robotech, které jsou na tom cenově ještě "lépe".Pokud nám záleží na značce a vzhledu, musíme si hold připlatit.

Speciální kapitola - barové mixéry

Barové mixéry jsou pořizovány spíše do určených provozoven (barů, kaváren, cukráren, apod.), ale existují i varianty, které jsou cenově dostupné domácnostem. Šikovný mixér je určen pro výrobu našlehaných nápojů. Většina z nich je opatřena displejem a má pohodlný kohoutek přímo k čepování umixovaného drinku. Některé se dokonce dají upevnit na stěnu, jiné zase přímo do pracovní desky, šetří nám tak místo, přitom máme barový mixér vždy při ruce. A vůbec se nemusíme obávat o svoji bezpečnost. 

Frappé mixéry

Mixéry na výrobu pravého řeckého nápoje, ledové kávy zvané frappé, jsou také k dostání. Jen pomocí nich vytvoříme během pár vteřin opravdu hustou kávovou pěnu, kterou doplňujeme ve sklenici kostkou ledu a doléváme studenou vodou nebo mlékem.

Současný design - retro kousky pro náročné

Stejně jako se retro vrátilo v šatníku, slaví úspěch i v bytových doplňcích. Také spotřebiče už nejsou jen plechovými krabicemi bez nápadu. Máme-li rádi odlišnost, můžeme ji uplatnit při zařizování celého interiéru, při koupi lednice, rychlovarné konvice či mixéru v retro stylu. Mnohdy stačí jeden originální (bohužel často dražší) kousek, abychom naši kuchyň oživili a dali ji punc neobvyklosti. V popředí výroby jsou jako obvykle Italové. Nemusíme si nic nalhávat, nápaditý design mají v krvi. Poohlédněte se, jestli by se vám nějaký ten barevný "vzpomínkový" mixér nebo kuchyňský robot nehodil. Upozorňuji však, chce to trpělivost, povedených retro kousků je pomálu.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 11
 • Barbucha
  Barbucha

  Komentář k článku Mixéry a současný design

  S vitamixem pracuju už druhým rokem a je stále jako nový. Jsem ráda, že jsem si koupila zrovna tenhle.

  27.07.2017 13:08:37

 • Agáta B.
  Agáta B.

  Komentář k článku Mixéry a současný design

  já mám tenhle mixér http://www.nejlepsi-spotrebice .cz/mixer-vitamix-tnc-5200-sup er/ a jsem maximálně spokojená.

  25.06.2016 08:15:32

 • Katka15847
  Katka15847

  Komentář k článku Mixéry a současný design

  Taktéž vlastním Vitamix. Je to perfektní mixér pro všechno. Fakt všechno zvládá. Je spolehlivý, nikdy nebyl žádný problém.

  27.05.2016 22:08:49

 • Zuzi
  Zuzi

  Komentář k článku Mixéry a současný design

  tak já mám taky dražší. Dost jsem koukala na diskuze a hodnocení (to jsem našla na stránkách nejlepsi-spotrebice.cz) a podle toho se pak rozhodla.

  30.01.2016 18:16:39

 • Inka
  Inka

  Komentář k článku Mixéry a současný design

  Taky mám mixér Vitamix - cena je sice vyšší, ale stojí za to.

  29.12.2015 20:25:06

 • Andrejka
  Andrejka

  Komentář k článku Mixéry a současný design

  Taky mám mixér Vitamix. Jsem s ním moc spokojená.

  27.11.2015 14:40:26

 • Ajka5
  Ajka5

  Komentář k článku Mixéry a současný design

  Taky mám mixér Vitamix a jsem také spokojená.

  27.10.2015 20:42:22

 • Sandra Nová
  Sandra Nová

  Komentář k článku Mixéry a současný design

  Já vybírala především z hlediska funkčnosti mixéru. Cena byla sice vysoká, ale vyplatilo se a já si koupila mixér Vitamix. Je bezvadný ve všech ohledech. Navíc s mixérem dělám dost často, takže potřebuji mít kvalitu. Navíc je u něj 7 - letá záruka a to je fajn.

  23.09.2015 19:40:51

Celkem záznamů: 11

Přidat příspěvek k článku Mixéry a současný design

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.