reklama
hledat uživatel
       
Pro Kozorohy je velice důleižité dbát na dostatek vápníku, díky kterému předejdou onemocněním kostí, například osteoporóze. Proto by měli do svých jídelníčků zařadit hlavně mléčné výrobky, hlavně sýry. Propěšné jsou i ořechy, quinoa, jáhly, jablka nebo artyčoky. Na vápník je bohatá také listová zelenina, vedle špenátu tělu prospívá i kapusta. Velké množství ho v sobě má rebarbora, která zárověň obsahuje prebiotickou vlákninu podporující tvorbu zdravých střevních bakterií. Trávicímu traktu rovněž prospívá ananas a fíky. Zkuste je v osvědčené kombinaci s kozím sýrem nebo camembertem.

Pokud vás trápí problémy se zády, jezte více banánů, které prospívají svalstvu. Jsou bohaté na hořčík, a tak vám pomohou předejít i bolestivým křečím. Samozřejmostí by měla být sposusta čerstvé zeleniny a dodržování pitného režimu. Pokud máte možnost do jídla přidat čerstvé bylinky, rozhodně to udělejte. Obyčejné vařené brambory vylepšete trochou petržele, do míchaných vajíček přihoďte pažitku.

Fíky s kozím sýrem a sladkými oříšky
(doba přípravy )

Zapékaná rebarbora s drobenkou
(doba přípravy 1 hod )

Středomořské špagety
(doba přípravy 45 min )


Úvodní foto: Istock.comPřidat příspěvek k článku Narodili jste se ve znamení Kozoroha? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.