reklama
hledat uživatel
       
Disciplinovanost Pannám pomáhá při dodržování diet a plánování jídelníčku. Nemají tedy problém ani se zdravou stravou. Možná i proto, že mají citlivější žaludek. Rozhodně je pro ně lepší vyhnout se bílému pečivu, smetaně a hlavně alkoholu.

Měly by se nejvíce soustředit na svůj nervový systém. K tomu jim pomohou pomoci třeba borůvky obsahující důležité antioxidanty. Podporují funkce mozku a zlepšují náladu. Do letních dní se skvěle hodí domácí borůvková zmrzlina nebo sorbet. Ke kávě vždycky přijde k chuti výborný koláč s drobenkou. Velmi prospěšné jsou také nejrůznější ořechy a semínka. Vlašské ořechy v sobě mají velké množství omega-3 mastných kyselin a pomáhají zlepšit deduktivní myšlení.

Skvělá je také čočka. Ta pomáhá při únavě a vyčerpání. Připravená jako salát s nastrouhanou mrkví, trochou červené cibule, rukoly a citronové šťávy je výbornou lehkou večeří nebo i přílohou k masu. Z luštenin má pozitivní vliv na náš mozek také cizrna. V té je hodně hořčíku, který pomáhá zvýšit průtok krve a kyslíku do mozku.

Borůvkový koláč s drobenkou
(doba přípravy 1 hod )


Cizrna na paprice se smetanovou omáčkou
(doba přípravy 1 h 15 min )


Jemná zvěřinová paštika s vlašskými ořechy a brusinkovou omáčkou
(doba přípravy 1 h 30 min )

Foto: Pixabay.comKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
  • pp
    pp

    Recept na cizrnu se SMETANOVOU omáčkou,když o pár řádek výše se píše,že bych se měl SMETANĚ vyhýbat????

    24.06.2019 08:42:54

Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Narodili jste se ve znamení Panny? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.