reklama
hledat uživatel
       
Rakům nedělá nejlépe těžké jídlo. To může být spolu s pohodlností, ke které mají sklon tíhnout, příčinou výskytu nadváhy. Proto byste měli klást velký důraz na výběr potravin. Zkuste zajít na farmářské trhy, uvařte si z regionálních potravin. Ke každému jídlu si dejte alespoň hrst polníčku. Vyhněte se potravinám, které se špatně tráví. Pokud vaříte omáčku, používejte k zahušťování odtučněné varianty mléčných výrobků. Vašemu trávicímu systému pomůžete také jablky nebo řepou. Pečenou ji můžete mít třeba jako přílohu k masu.

Stejně tak čas od času doplňte svůj jídelníček brokolicí. Vyzkoušejte třeba brokolicový krém, nebo ji zapečte s bramborami a kuřecím masem. U dětí většinou není příliš populární, ale našemu tělu výrazně prospívá. Snižuje riziko rakoviny a je bohatá na vitamin C. Navíc v sobě nemá skoro žádné sacharidy a z velké části je tvořena vodou, takže ji ocení hlavně lidé s dietami.

Brokolice s nivovo-houbovou omáčkou
(doba přípravy 1 hod )

Zavařená řepa s křenem
(doba přípravy )

Kuřecí řízky s bramborovou kaší
(doba přípravy 1 hod )


Zdroj úvodní fotografie: iStockPřidat příspěvek k článku Narodili jste se ve znamení Raka? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.