reklama
hledat uživatel
       
Střelec jako ohnivé znamení potřebuje pořádnou dávku energie. Začněte svůj den sklenicí ovocné šťávy. Hoďtě do mixéru pomeranč, grep a jahody. Takové smoothie vás ráno určitě probere. Když si ho uděláte víc a vezmete s sebou do práce, rozhodně přijde vhod, až nebudete mít čas na pořádné jídlo. Ovoce vás aspoň na chvíli dokáže dostatečně zasytit.

Při přípravě jídel se nebojte trochu zaexperimentovat a zkusit nové chutě. Vyzkoušejte třeba chilli papričky. Ty vás zaručeně rozproudí. Kapsaicin, který papričky obsahují, brání vzniku krevních sraženin,  a tak snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění.

Střelci jsou vždy rádi, když si mohou dopřát pořádný kus masa. Takový hovězí steak nebo jehněčí kotlety rozhodně stojí za přípravu. Obě masa obsahují hodně železa důležitého pro krvetvorbu, vitaminy A, B a D a samozřejmě jsou také zdrojem bílkovin, které jsou pro člověka naprosto nepostradatelné. Co připravit o víkendu k obědu třeba jehněčí hřbet v bylinkové krustě?

Jehněčí hřbet s bylinkovou krustou
(doba přípravy 1 h 30 min )

Chilli con carne z hovězího mletého masa
(doba přípravy 1 h 30 min )

Růžové smoothie
(doba přípravy 10 min )Přidat příspěvek k článku Narodili jste se ve znamení Střelce? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.