reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Narodili jste se ve znamení Váhy? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Vyváženost jídelníčku je pro Váhy hlavním předpokladem zdravého životního stylu. Řeč je nejen o udržení tělesné hmotnosti, ale také o dodání důležitých živin.

Obecně mají Váhy největší problémy se sladkým, ohlídat tedy hladinu cukru v krvi je pro ně velmi důležité. Často jim právě na úkor sacharidů v jídelníčku chybí proteiny. Nejsnazší cestou, jak deficitu předejít, je bohatá snídaně. Vajíčka, opečený toast a hromada čerstvého ovoce vám pomohou nastartovat den. Zkuste se také vyhnout sacharidovým obědům. Namísto krémového rizota nebo těstovin si raději připravte zeleninový salát s trochou rybího masa. Můžete zkusit přidat i mořské řasy, po kterých budete mít náherně lesklé vlasy i pokožku.

Na proteiny je bohatý také sýr Cottage. V kombinaci s jarní cibulkou, ředkvičkami a citronovou šťávou ho podávejte jako přílohu k masu nebo ho namažte na kus pečiva a máte výbornou pomazánku. Stejně kvalitním zdrojem je drůbež. Raději než po kuřeti ale sáhněte po krůtě, která je na talíři mnohem šťavnatějsí. Připravte ho jako steak s grilovanou zeleninou nebo ho podlijte vínem a upečte spolu s  nejrůznějšími bylinkami a ovocem. Výborná jsou jablka a pomeranče.

Krůtí piccata s citronovou omáčkou
(doba přípravy 45 min )Ryba s bylinkovým máslem
(doba přípravy 45 min )Česneková cottage pomazánka
(doba přípravy 15 min )


Zdroj úvodní fotografie: iStockPřidat příspěvek k článku Narodili jste se ve znamení Váhy? Několik tipů a receptů do vašeho jídelníčku

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.