reklama
hledat uživatel
       

Zdravá jablka

Začínají-li se u vás projevovat příznaky chřipky a nachlazení, rychleji se nemoci zbavíte, jestliže jako jediný pokrm za 2 - 3 dny zkonzumujete přibližně 1 kg strouhaných jablek denně. Jablka mimo jiné také obsahují látky, které snižují hladinu cholesterolu.

Nastrouhané jablko a šťáva z něj účinně sráží teplotu, léčí bronchitidu a revmatismus. Výborným lékem jsou jablka také na žaludeční problémy. Každý den je potřeba vypít jakékoliv množství odvaru ze 2 - 3 jablek vařených v 1 l vody. Vaříme 15 minut. Odvar z rozmačkaných jablečných slupek v poměru 1 lžička na 1 sklenici vařící vody, necháme vylouhovat půl hodiny. Denně stačí vypít 4 - 6 sklenic.

O tom, že jablko je dobré v péči o zuby někteří z vás vědí. Jablko zkonzumované po večeři zuby vyčistí - odstraní zubní plak. Ovšem kartáček a zubní pastu samozřejmě nenahradí. 

Na kašel je dobré pít odvar z jabloňových květů. Na 1 l vody potřebujeme 30 g. Uklidňuje a zmírňuje záchvaty kašle. Známý je také jablečný ocet, který snižuje nadváhu, spaluje tuky a potlačuje pocit hladu.

Ovšem jablka působí nejen uvnitř, ale i navenek. Kašička připravená z čerstvých jablek pomáhá léčit popáleniny, omrzliny, dlouho a špatně se hojící rány, jizvy. Přidáním másla do mléčné kašičky vyléčíte například popraskané bradavky a prasklinky v ústech. Používá se také v péči o pleť. Čerstvá jablečná šťáva je používána ke zvlhčování pleti, posiluje a regeneruje pokožku.

Borůvky

Složka obsažená v borůvkách, která se nazývá pterostilben, dokáže mimo jiné snižovat hladinu cholesterolu. A to není vše. Je účinná i v boji proti cukrovce. Borůvky rovněž působí proti rozvoji rakoviny, srdečních onemocnění, cukrovky a některých degenerativních onemocnění mozku.

Léčivý ananas

Ananas je zdraví prospěšné ovoce plné vitamínů. Velmi příznivý vliv má na redukci hmotnosti, za což mu jistě budou vděčné dámy. Nastavuje správnou funkci metabolismu a účinně pomáhá přetvářet tělesné tuky na svalovou hmotu, takže díky ananasu nejen shodíte nějaké ty kilo navíc, ale také nějaký ten centimetr v obvodu. Konzumujte ananas také v případě, že máte potíže s artritidou, či trpíte třeba nyní na podzim depresemi. V současném nevlídném počasí, kdy je nebe šedivé, nám ananas pomůže zlepšit náladu.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Ovoce pro zdraví

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.