reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Většina capartů se doslova nemůže dočkat, kdy už s maminkou budou péci a zdobit perníčky.

Předvánoční zábava může začít - pečeme cukroví

Před samotným pečením je nutné děti poučit o tom, co smí a nesmí. Vhodné je například sepsat "cukrovinkový řád", který po celou dobu adventu pověsíme na lednici a budeme se jím řídit. Vše záleží na naší fantazii. První povinností by mohlo být například umytí ručiček, dále oblečení zástěry, dalším bodem by mohl být zákaz dotýkání se horkých plechů nebo pouštění trouby a jiných spotřebičů bez dozoru maminky a posledním, nejpříjemnějším bodem, pak samozřejmě ochutnání výsledku.

Co se na Vánoce upeče?

Vyberme dle svého uvážení několik receptů, přečtěme si je s dětmi nahlas a nechejme je rozhodnout, který právě dnes upečeme. Samozřejmě se musíme předem přesvědčit, že máme potřebné suroviny.

Suroviny v předstihu vyskládejme na stůl, aby získaly stejnou teplotu, připravme dětem také nějakou stoličku nebo podstavec, aby dosáhly na pracovní desku. Na jedno místo připravme i bezpečné kuchyňské náčiní, jako vařečky či odměrky, které nám pomocník může podávat. Přenechejme mu jednodušší práce. Prvňáčci se již celkem dobře mohou angažovat při odvažování surovin a nevědomky se tak seznámí s různými objemovými a váhovými jednotkami. Také pokud je necháme hlídat čas pečení, určitě si budou připadat náležitě důležití. Pokud vidíme, že potomka míchání těsta nebaví, udělejme to za něj a zavolejme jej zpět například až při vykrajování nebo zdobení.

Když je cukroví v troubě, dejme mezitím dětem papír a tužku, aby si mohly nakreslit návrhy na ozdobení. Šikovného pomocníka je samozřejmě dobré odměnit, vytvořme různé diplomy pro "mistra perníčků" nebo třeba "mistryni sněhových pusinek".

Kdesi jsem četla zajímavou myšlenku, že pečením s dětmi nevytváříme jen jedinečné dobroty, ale zejména jedinečné vzpomínky. Jistě na tom bude mnoho pravdy. 

Foto: Pixmac.cz

Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
  • Patrik
    Patrik

    Nesouhlasil bych, že se nemůžou dočkat. Oni o tom nevědí a je to pro ně překvapení, najednou jiná tejemná atmosféra, jiné vůně a něco nového, alespoň než nám odrostou. :-) Letos jsme poprvé Vánoce navíc trochu změnili z tradičních formiček na trochu možná netradiční, ale krásné a doufám, že z nich budou dítka nadšená, to větší určitě. Sehnali jsme u kamarádky nádherné formičky na pečení ve tvaru zvířátek a nakonce dokoupili i velký hrad, ale ten bude možná až po Vánocích:-) Ale kdo ví, napečeno není zdaleko všechno:-) A tady jsou ta zvířátka http://www.arde.cz/darky-a-dom acnost/formy-na-peceni/zoo-pec ici-forma

    V plánu je ještě beruška s vážkou a motýlkem:-) Tak uvidíme.

    23.11.2010 21:59:24

Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Pečeme vánoční cukroví s dětmi

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.