reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Pivo jako netradiční vánoční dárek

Pivo (staroslověnské slovo) označuje ten nejrozšířenější a nejobyčejnější nápoj, který ale zaručeně pod stromečkem potěší!

Pivo je kvašený mírně alkoholický nápoj, který se vyrábí v pivovarech z obilného sladu, vody, chmele a pivovarských kvasinek. První zmínky o vaření piva jsou přibližně ze 7. tisíciletí př.n.l. a jako kolébka původu je uváděna Mezopotámie.

Pivotéky

Pokud hledáte pro manžela netradiční dárek pod stromeček, určitě musíte zavítat do některé pivotéky ve vašem okolí. V Brně jsou nejméně čtyři dobře zásobené "pivní lékárny" a určitě je z čeho vybírat. Taková pivotéka má totiž v nabídce minimálně 300 druhů piva a nabídku se snaží rozšiřovat dle přání zákazníka. Je možné se domluvit i na pravidelném odběru či mimořádném odběru určitého druhu (značky) piva.

Pivotéky nabízejí piva především z malých českých a moravských pivovarů, vybírám třeba Bakalář, Chotěboř, Kocour, Master, Opat, Primátor, Regent, Svijany, Žatec a spoustu dalších. A dále produkci piv ze zahraniční, především pivo belgické, slovenské, rakouské a německé, ale také australské či japonské. V pivotéce můžeme koupit i pivní pálenky, a to mimo jiné Elixír K.E. 28%, Monte Negro Gold 50%, Sladová vodka 38%. Samozřejmostí je prodej pivního skla či pochutin k pivu. Většinou mají pivotéky také chladící boxy na nepasterizovaná piva v PET lahvích. Některé pivotéky mají v nabídce i pivní kosmetiku.

Své drahé polovičce tak můžete pod stromeček nadělit třeba Metr piv, která si sama vyberete, pivo v láhvi o obsahu 4 litry nebo triko s pivním motivem či knihu o pivě. Před Vánocemi nabízí spoustu pivovarů speciální vánoční piva a také vánoční dárkové pivní kazety (balíčky, koše).

Pivní dárková kosmetika

V pivotéce můžete udělat radost i sobě a zakoupit si některý z výrobků pivní kosmetiky. Mezi jinými je to třeba zvláčňující pivní mýdlo, pivní čerstvé mýdlo s pivovarskými kvasnicemi, rostlinný pivní masážní olej, pivní sprchový gel, koupelová sůl s chmelovým extraktem, olejová lázeň s obsahem piva, vlasový šampon s obsahem piva, pleťová maska s pivovarskými kvasnicemi, pivní hydratační pleťová maska, balzám po holení s pivem a panthenolem, celá dárková kazeta originální pivní kosmetiky.

Návštěvu pivotéky si nenechte ujít, to musíte ochutnat a zažít.

Foto: Photos.com

Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Pivo jako netradiční vánoční dárek

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.