reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Vánoce jsou svátkem jídla, rodinné pohody a klidu, alespoň by to tak mělo být. Přesto se předvánoční shon dotýká každého z nás - nákupy dárků a jídla, úklid, plánování rodinných návštěv a především příprava pokrmů - to vše zabírá spoustu času a energie. 

Abyste se v tom letošním shonu neztratili, přinášíme vám pár tipů k ideální časové přípravě cukroví, kapra, bramborového salátu a třeba i vánoční štoly.    

Jak si naplánovat pečení vánočního cukroví?

První týden v prosinci - pečení perníčků a křehkých těst

Dostatečně dlouho předem pečeme cukroví, které je dobré, když se nechá uležet. S pečením perníčků můžeme začít již poslední týden v listopadu, nejpozději se však na pečení perníčků, vanilkových rohlíčků a lineckého cukroví vrhneme první týden v prosinci. Cukroví díky uležení zvlhne a zvláční. Tento čas je vhodný i pro pečení zázvorek a pečení vánoční štoly, která se nechává 2 - 4 týdny odležet. 

Recept na jednoduché linecké těsto

Recept na vanilkové rohlíčky

Recept na měkké medové perníčky

Recept na vánoční štolu

Druhý týden v prosinci - pečení kokosek, pracen a sněhového cukroví

Tento čas je vhodný k pečení pracen, kokosek a cukroví z kakaového těsta. Také již můžeme zdobit perníčky a slepovat linecké cukroví marmeládou

Recept na pracny

Recept na kokosky

Třetí týden v prosinci - příprava nepečeného cukroví

Týden před Vánocemi je potřeba začít připravovat nepečené cukroví (kuličky, roládky, kávová zrna apod.). V tuto dobu také připravujeme krémy, kterými slepujeme vybrané druhy cukroví, plníme jimi košíčky, trubičky apod. 

Recept na rumové kuličky

Pár dní před Štědrým dnem věnujeme pečení vánočky

Mezi ty nejnáročnější úkoly bude patřit pečení domácí vánočky, tu bychom měli péct nejlépe 21.-22. prosínce. V těchto dnech také nakupujeme živého kapra, umístíme ho do vany a v čisté vodě ho necháme pročistit.

Jak vybrat kapra na vánoční stůl

Jak zabít a vykuchat vánočního kapra

Den před Štědrým dnem připravujeme bramborový salát a necháme ho v chladu do druhého dne uležet. Až na poslední chvíli necháváme vaření polévky a smažení kapřích řízků. 

Recepty na domácí vánočku

Jak uplést vánočku

Recepty na bramborové saláty

Recepty na vánoční polévky

Věříme, že jsme Vám tímto článkem pomohli usnadnit přípravu letošních Vánoc, které se blíží mílovými kroky. A budeme rádi, když všechny své vánoční úspěchy budete fotografovat a přidávat přímo k receptům. 

A na závěr pro vás máme i pár jednoduchých vánočních videoreceptů 

Připravte si výborné tatrankové cukroví podle vítěze soutěže Cukrář roku

Videorecept na hříšně dobré Bounty tyčinky - nepečené cukroví jen ze 3 surovin

Foto: Pixabay.comKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 3
Celkem záznamů: 3

Přidat příspěvek k článku Plán pečení vánočního cukroví 2019

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.