Potraviny ovlivňující chuť na sex

Dříve než sáhnete po pilulkách zlepšující erekci nebo afrodiziaku zvyšující libido, otevřete ledničku a prozkoumejte její obsah. Možná právě jídlo je tou příčinou, proč se ve vaší ložnici neděje nic zajímavého.

Ať se to může zdát jakkoli podivné, sex závisí na dobré cirkulaci krve a správně fungujícím krevním oběhu. To se týká obou pohlaví a má vliv nejen na dobré fungování, ale i na samotné uspokojení. Všeobecně známá afrodiziaka mnohdy působí pouze na naši mysl a samotné pilulky či kapky vzrušení nevyvolávají (tzv. placebo efekt), mnohdy působí jen na zlepšování prokrvování, k čemuž nám poslouží i častější konzumace některých potravin.

Ze všeho nejdůležitější je přestat tělo před sexem zatěžovat velkým množstvím špatných tuků a nahradit je tuky potřebnými, které jsou součástí níže jmenovaných potravin.

Potraviny ovlivňující sexuální funkce u mužů i žen

Vitamíny, minerály a hlavně omega 3-mastné kyseliny ovlivňují u mužů velmi pozitivně erekci, stejně tak pokrmy obsahující L-arginin. A protože erekci mají i ženy, pokud při vzrušení zmíníme zduření okolí pochvy a samotný klitoris, jídelníček je totožný i pro něžnější polovinu.

Při poruše erekce zařaďte do jídelníčku:

 • mořské ryby s vyšším množstvím tuku
 • ořechy (arašídy, vlašské ořechy, kešu, para ořechy)
 • tučnější mléčné výrobky
 • česnek
 • zeleninu
 • sóju ve všech podobách (jogurty, tofu, sójové mléko, sójové maso a další)
 • žen-šen
 • dýňová, tykvová, sezamová a jiná semínka
 • olivový olej
 • mořské plody a ústřice
Co je dobré pro naše srdce, je dobré i pro pohlavní orgány. Třeba častější konzumace sóji ovlivňuje produkci estrogenu. Kromě zdravotních účinků na zlepšování průběhu menopauzy, působí kladně na produkci "přírodních lubrikantů" vagíny, u mužů pozitivně působí na prostatu. Pozor by si však měly dát ženy po prodělané rakovině prsu, výrazná konzumace sóji by mohla zapříčinit její recidivu.

Z koření je doporučováno zakomponovat do pokrmů kari a zázvor, pikantní koření jako chilli, pepř a pálivější paprika působí jako přírodní afrodiziakum a podle průzkumů zlepšují milování.

Nápoje ovlivňující chuť na sex

Říká se, a možná z vlastní zkušenosti znáte, že sklenka alkoholu rozváže jazyk a později i jiné chutě. Více alkoholu však může sexuální apetit spíše zbrzdit a vás nebo partnera spíše uspat a snížit výkon (ne-li přímo zabránit erekci).

Pro start se k povzbuzení doporučuje bílé víno nebo sklenka sektu. Pivo vynecháme, tento mok utlumuje veškeré touhy.

A jdeme na sexuální zákusek

Ze sladkého koření je afrodiziakem skořice. Její vůni a účinky můžeme partnerce/partnerovi naservírovat na jakémkoliv dezertu nebo jí posypeme šlehačkou ozdobenou kávu či zmrzlinu. Zázraky dělá i čokoláda, zejména hořká a nejlépe rozehřátá na krémovou konzistenci.

Další faktory ovlivňující sexuální výkon

 • Obezita má u mužů za následek nízkou hladinu testosteronu a zabraňuje schopnosti erekce.
 • Hormonální nerovnováha a psychické faktory snižují chuť na sex u žen.
 • Stres, některé léky a únava je všeobecným zabijákem chuti na sex.
 • Přejídání - pokud chceme prožít vášnivou noc, pamatujme na to, že se nesmíme najíst k prasknutí. Po takovém jídle se nám chce nanejvýš spát a ne podávat výkony.

Chuť sperma ovlivní to, co jíte

Víte, že chuť sperma výrazně ovlivňuje to, co má muž naservírováno? Třeba po ananasovém džusu a banánech je chuť sperma nasládlejší a chutnější (doporučováno zařadit do jídelníčku). Naopak po chřestu chutná žlukle, po rýži a výrobcích z obilovin má až chuť hnilobnou (raději vynechat). Po časté konzumaci masa a slaných chipsů, křupek apod. chutná sperma výrazně slaně. Díky mléčný výrobkům bývá sperma hustší.

Foto: Pixmac.cz
Michy autor článku:

Potraviny ovlivňující chuť na sex

Recepty: 3515

Fotografie článku: Potraviny ovlivňující chuť na sex

Komentáře k článku Potraviny ovlivňující chuť na sex

Celkový počet komentářů: 9
 • Erekce Robert 30.04.2013 10:54:12

  Ikdybych jedl cokoliv, tak stejně nic. Mám problémy už delší dobu a bál jsem se o tom mluvit, ale pochopil jsem, že jinak to nejde. Objednal jsem si z netu clavin gold, který mi mluvit pomohl a to v dobrém. A ne jen v tom. Určitě si jej koupím znovu.

 • Rádajím 28.11.2012 01:05:06

  Některé afrodiziaka prodávají i v sexshopech,třeba čokoládové malování:

  http://www.ruzovyslon.cz/zert. -malovani-na-telo-cokolada/

  nebo bonbonky:
  http://www.ruzovyslon.cz/zert. -tanga-muzi-z-bonbonu/

  Mńam:-)

 • Kdybych měl doma takovou slečnu jako je autorka článku, tak bych na erekci nepotřeboval do konce života nic :P

 • Nehoráznost hokuspokus 01.03.2010 12:07:29

  Na webové stránce věnované potravinám, jídlu a pití, vaření atd. nemá tento příspěvek, obzvláště jeho poslední odstavec, co pohledávat. Pokládám to za naprostou nehoráznost. Osoba, terá si tu říká Chytilová, se může stravovat jak chce, ale ať si nechá zkušenosti s pozřením lidských výměšků pro sebe. Nechápu, proč tady nezasáhne cenzura (nejen článku), vždyť se jedná o hrubé porušení pravidel této stránky.

  • Re: Nehoráznost 09.03.2010 02:09:53

   Ale prosimtě ty moralisto, jestli tě uráží slovo sperma a vliv jídla na jeho chuť tak si jenom obyčejnej prudič. Tohle je normální obecnej fakt a je fajn že ho autorka zařadila do článku. S timhle di do kláštera ( i když bacha..i tam an biskup občas biskup chlapcům souloží)

  • Re: Nehoráznost 03.03.2010 14:48:31

   Kdo tady mluvi o osobnich zkusenostech s pozrenim sperma? Mozna vy, jestli mate jine zkusenosti, tak se Vam to nelibi, ale clanek je o jidle a server o vareni, pokud Vam toto nestimuje, tak se vratte zpet do skoly. Vidim ve vasi reakci naprostou nesmyslnost, takoveto reakce si piste do Blesku radeji...mir.

 • Pardon - mám na mysli osobu, která zde funguje jako Chylková. Jméno Chytilová jsem zanesl omylem.

 • Přečtěte si originál 28.02.2010 20:30:09

  Tady je - z roku 2002 http://diskuse.doktorka.cz/sperma-nejakou-chut/archiv/0/

 • ....

Celkem záznamů: 9
Přidat příspěvek k článku Potraviny ovlivňující chuť na sex
* Povinné pole

Píšeme jinde

 • Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

  Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

  Rána už jsou mnohdy pěkně studená a někteří z nás, především pak děti, se už v těchto dnech zase potýkají s rýmou. Rýma dokáže být hodně nepříjemná, komu by se nelíbilo mít od ní aspoň jeden rok pokoj? Možná víme, jak na to. Už jste slyšeli o léčivé rostlince lidově zvané rýmovník? Ta se prý dokáže s rýmou pěkně vypořádat a vám od ní pomoci. Pojďme se tedy seznámit!

 • Dýně - posílí imunitu v boji proti infekcím

  Dýně - posílí imunitu v boji proti infekcím

  Rádi si v těchto dnech zdobíte zahrádku, terasu nebo balkon pestrobarevnými a různě velikými dýněmi? A jak by také ne, je přece jejich čas a jako podzimní dekorace jsou nepřekonatelné. Už také víme, že dýně je nadmíru zdravá zelenina a pomůže nám dokonce i s hubnutím.
přidat nový recept