reklama
hledat uživatel
       

Při dietě nemusíte trpět, zpříjemněte si ji

Chcete zhubnout pár kilo? Poradím vám, jak si nepříjemné diety udělat příjemnější! I nízkotučná jídla mohou být vynikající, jen je musíte umět udělat.

Když si odvyknete smažit jídlo na velkém množství tuku, ušetříte spoustu kalorií. Maso nemusí být suché, stačí, když ho podlijete vývarem a přidáte trošku bylinek. Sacharidy pro vás nejsou úplně zakázané, jen je dobré je omezit. Můžete jíst normálně i pečivo, ale platí prostě pravidlo "všeho s mírou". Zeleninový salát je výborná volba, ale přel si ho jogurtem, nebo dokonce majonézou, tak je to špatné. Energetická hodnota salátu se zvýší tak pětkrát, takže vaše celodenní snažení je to tam. V dnešní době je na trhu spousta výrobků, které se dají nahradit, tak toho využijte. Důležitá rada je, abyste si jídlo vždycky vychutnali a hlavně ho snědli v klidu. Na ulici v poklusu vás jídlo vůbec psychicky nenasytí a je to nezdravé. Pokud jste zhubla podle vašich představ, je potřeba si tuto váhu udržet. To je taky veliký problém pro spoustu žen, tzv. JO JO efekt mluví za vše. Jezte pravidelně v malých porcích, ale víckrát denně a pokud vás bude honit mlsná, vezměte si jablko nebo jogurt. Mnohdy se také stane, že se vám pár kilo vrátí. Hlavně nepanikařte, protože příbytek na váze hned nemusí znamenat, že jste ztloustla. Můžete jen zadržovat hodně vody nebo je to blížící se menstruace. Milé dámy, snažte se tyto diety brát s nadhledem, protože pokud vás trápí jen pár kilo, není to takové neštěstí. Hlavně že jste zdravé. Foto: Profimedia.cz

Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 2
 • sonjazdercik
  sonjazdercik

  Mám jen dotaz.

  Mám velmi ráda zeleninové saláty ze všeho z čeho se dá udělat.Je ale tak špatné polít si jemně ochucený mrkvový salát bílým jogurtem?

  14.06.2004 19:13:59

  • Lenka
   Lenka

   Re: Mám jen dotaz.

   Podle mě ani omylem. Ba právě naopak. Já si běžně dělám zálivky s bílého nejčastěji nízkotučného jogurtu, a bylinek, trošku hořčice nebo kečupu, ty nejsou tak strašně kalorické.A nebo si vybrat nízkotučné dresingy (a že jich moc není) třeba v Lídlovi mají myslím jen dva a oba jsou celkem nízkotučné....ale jinak si dávat na dresingy bacha!!! Ale polít si salát nízkotučným jogurtem je navíc i velmi zdravé. Někdy si dělám dresing i z podmáslí nebo kefíru, třeba podmáslí má jen 130 kj/100ml :-)

   23.08.2004 14:11:54

Celkem záznamů: 2

Přidat příspěvek k článku Při dietě nemusíte trpět, zpříjemněte si ji

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.