reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Během Vánoc nikdo neodolá pochoutkám sváteční tabule. Svědomí na nás poprvé zaútočí pár dnů nato a většina z nás si na Silvestra dá předsevzetí zhubnout alespoň pár kil. Rizika, která nám hrozí během drastických ale i těch běžných diet, kdy se omezujeme v jídle, jsou veliká. Mezi ty nejběžnější problémy patří nedostatek vitamínů. Nic se ale nemá přehánět. Ovoce, kterým si vitamíny snažíme doplnit obsahují velké množství látek, které nám mohou dietu minimálně znepříjemnit. Pojďme se podívat na několik citrusových plodů a shrňme si, které nám prospěšné látky obsahují a naopak čím nám mohou ublížit.

Anna Selbyová - 100 nej tajemství diet

Pomeranč - zdravé mlsání

Pomeranče jsou plné antioxidantů, jako je beta-karoten, kyselina listová a vitamin C, účinných proti infekcím, obsahuje také důležité prvky draslík a vápník, podporují zdraví střevní soustavy a vylučování odpadních látek, proto jsou nezdravější v celku a za syrova.

Pokud však pijete pomerančový džus, raději ho rozřeďte stejným množstvím vody, protože je v koncentrovaném stavu příliš kyselý a také může způsobit prudký nárůst cukru v krvi.

Citron – pozor na zubní sklovinu

Citron je ovoce s velkým množstvím kyselé šťávy, které čistí játra a zrychluje metabolismus. Má vysoký obsah vitaminu C a draslíku. Tím poskytuje ochranu proti infekcím. Na zahájení dne se hodí šálek horké vody, do kterého vymačkáme jeden celý citron. Tento čistící nápoj však praktikujte pouze ve dnech, kdy pročišťujete tělo protože příliš mnoho citronu poškozuj zubní sklovinu.

Limeta – ochrání před kašlem

Limety obsahují vitamin C, beta-karoten, kyselinu listovou, vápník, fosfor, draslík a bioflavonoidy. Limety mají na celé trávicí ústrojí hluboce čistící účinek a chrání zejména před infekcemi, jako jsou kašel, rýma a bolest v krku. Půlku limety vymačkejte do velké sklenice vody a popíjejte v průběhu dne pro chuť i k pročištění a hydrataci těla.

Grapefruit – detoxikace bez kalorií a tuku

Grapefruit je oblíbená dietní potravina s nízkým obsahem kalorií i tuku. Snižuje cholesterol, dodává tělu energii, posiluje imunitu a mí silné čistící účinky.

Nedávné výzkumy ukázaly, že grapefruit může urychlit hubnutí, protože snižuje hladinu inzulinu. A to je jeden z faktorů, které způsobují pocit hladu. Díky grepům tedy nemusíme tolik jíst.

Doporučení na závěr

Pokud jste se tedy rozhodli po svátcích shodit těch pár kil, které máte navíc, rozhodně se nebojte si každý den dopřát nějaké to citrusové ovoce. Pročistíte tak svůj organismus a zhubnete mnohem dřív a zdravěji, než pokud budete pouze držet drastickou dietu.

Zdroj: Slovart.cz - 100 nej tajemství diet
Foto: Photos.comKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
  • Vlasta
    Vlasta

    Už jsem vyzkoušela

    Již před 35 lety jsem toto vyzkoušela (zůstala mi nadváha po porodech). Cca 30 minut před jídlem vypít vymačkanou šťávu z citronu, nebo pomeranče, ale i celerovou, mrkvovou ..... . K tomu se omezit v jídle a pokud je čas a vůle, tak si zacvičit.. A ono to fungovalo. Opravdu jsem tenkrát zhubla. Dnes se přemlouvám, abych si to zopakovala.

    16.11.2011 11:04:56

Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Při dietě nevynechávejte citrusové plody

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.