reklama
hledat uživatel
       

Barvy jara a velikonočních svátků

Žlutá

Hlavní barvou Velikonočních svátků je bezesporu žlutá, která by na žádném stole neměla chybět. Pokud máte štěstí, můžete si natrhat čerstvě rozkvetlé pampelišky. Pokud u vás ještě nevykvetly, žluté narcisky již seženete v každém květinářství či květinovém stánku. Stačí po květech naaranžovat do sklenek a rozestavit na stoly a i jinde po bytě.

Zelená

Zelená barva symbolizuje čerstvě vzrostlou trávu, pučící listy stromů a keřů, no a k velikonoční výzdobě jistě patří i miska zeleného osení. Lze jej zakoupit, avšak naprosto jednoduše a hravě si jej připravíme i sami doma. Do misky dáme čerstvou zeminu, nasypeme zrníčka osení, které je běžně k dostání, lehounce zasypeme hlínou a pravidelně zaléváme. Osení celkem rychle vyrůstá, proto jej pravidelně zastřihujeme. Do krásně vzrostlého osení můžeme naaranžovat malované kraslice, malé zajíčky či kuřátka. Důležitá je fantazie a cit pro barvy.

Duha

Po studeném a šedivém období zimy nás jistě potěší teplá škála barev duhy. Tyto barvy samy o sobě dokáží zlepšit náladu a navodit příjemnou atmosféru.

Velikonoční výzdoba

Každá hospodyňka se jistě chystá péct a vařit velikonoční dobroty, barvit vajíčka a kraslice. Nesmíme ale zapomenout, že k slavnostnímu obědu či odpolednímu čaji neodmyslitelně patří krásně nazdobený stůl. Na správném velikonočním stole by neměl chybět barevný ubrus, barevné ubrousky a krásný je i barevný jídelní servis. Ale jak jsem již zmínila, vyžaduje to cit pro sladění barev, aby výsledný efekt nebyl spíše odstrašující. Narcisky, tulipány nebo sedmikrásky k Velikonocům zajisté patří. V kombinaci s vajíčky (bílými i barevnými) by to měla být hlavní ozdoba stolu.

Tulipány patří mezi posly jara a tak by měly mít v našich domovech v tomto období své místo. Nemusí být pouze řezané ve vázách, ale můžeme je s cibulkami zasadit do květináče. Ty pak ozdobíme skořápkami vajec a umístíme na světlé místo bytu. Při pečení skořápky nerozklepáváme, ale opatrně uděláme na špičce a opačném konci malé otvory, kterými vejce vyfoukneme a prázdné skořápky odmastíme, umyjeme a můžeme zdobit voskem, různými barvami, nebo je můžeme obháčkovat. Takto připravené kraslice použijeme na dozdobení stolu i celého bytu. Pokud z vejce odstraníme pouze kus skořápky ze špičky, opět ji omyjeme, osušíme, můžeme tuto použít jako mini vázičku pro kytičku ze sedmikrásek.

Další krásnou a nápaditou dekoraci si můžeme vyrobit z několika větviček kočiček, které svážeme barevnou stuhou k sobě. Základ doplníme dvěma barevnými kvítky, dvěma bílými vajíčky a pěkná velikonoční dekorace je hotová. Můžete také zkusit do čisté skořápky od vajíčka zasít několik semínek řeřichy a za týden máte krásný mini trávníček. Z větviček kočiček lze také zaplést malé ptačí hnízdečko, do kterého vsadíme pěkně namalované vajíčko a ozdobíme jarním barevným kvítkem. I jeden kvítek dokáže ozdobu rozzářit. Pokud máte rádi jednoduchost a přírodní styl, obarvěte si vajíčka v cibulových slupkách a servírujte je v dřevěných kalíšcích. Pokud vám doma k velikonoční výzdobě ještě něco chybí, zbývá trošku času na doplnění. Zapojte fantazii, dětské ručičky a svátky jara budou moci začít.

Chystáte se na barvení vajíček? Máme pro vás tipy:

Barevná vajíčka
(doba přípravy 1 hod )


A jak obarvit vajíčka pomocí červeného zelí? Návod je zde a vypadají opravdu úžasně

Foto: Profimedia.czPřidat příspěvek k článku Přivítejme jaro barvami a pěknou velikonoční výzdobou

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.