reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Recept na americké donuty

1) Příprava surovin.

Na těsto si připravíme 350 g hladké mouky, 150 g polohrubé mouky, 250 ml mléka, 100 g másla, 3/4 kostky čerstvého droždí, 50 g cukru krupice, 1 špetku soli a 3 žloutky.

Na polevu budeme potřebovat 150 g čokolády na vaření, 20 g másla a asi 5 lžic mléka, na dozdobení si připravíme barevné cukrové perličky. Nezbytný je také olej na smažení.


2) Nejprve si připravíme kvásek.

Mléko malinko ohřejeme, nalijeme do mísy, přidáme lžičku cukru a rozdrobíme droždí. Kvásek necháme na teplém místě vzejít.
3) Hladkou i polohrubou mouku prosejeme do mísy. 

4) K mouce přidáme zbytek cukru a 3 žloutky.

5) Do mísy přidáme také špetku soli a přilijeme rozehřáté máslo.

6) Nakonec přidáme i vzešlý kvásek a všechny suroviny důkladným hnětením zpracujeme v hladké těsto.

7) Těsto dáme do vymazané mísy, povrch poprášíme moukou, mísu přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě kynout asi 1 hodinu.

8) Vykynuté těsto dáme na moukou podsypaný vál a vyválíme na 1,5 cm vysoký plát.

9) Z těsta pomocí skleničky vykrájíme větší kolečka a ve středu pomocí vykrajovátka vykrojíme malá kolečka.10) Vykrojené donuty necháme na desce ještě asi 20 minut kynout. 11) V pánvi rozpálíme velké množství oleje. 

Donuty opatrně vložíme do rozpáleného oleje a smažíme z každé strany asi 2 minuty. Pozor, rychle se připalují, proto je při smažení pečlivě hlídáme.

Usmažené americké donuty klademe na papírový ubrousek, abychom z nich odsáli přebytečný tuk. Donuty necháme vychladnout.
12) Vychladlé donuty máčíme v čokoládové polevě a sypeme cukrovým zdobením. Ozdobené donuty necháme zatuhnout. 

Čokoládovou polevu připravíme tak, že si čokoládu na vaření nalámeme na kousky, vložíme do kastrolku, zalijeme trochou mléka a za stálého míchání necháme čokoládu rozpustit. Poté přidáme máslo a mícháme, až nám vznikne hladká čokoládová poleva.


13) Americké donuts jsou skvělou sladkou pochoutkou, snídaní, svačinkou i pohoštěním. A nad ty domácí jednoduše není!

Americké donuty a finanční náročnost

Za těsto si započítáme zhruba 35 Kč. Poleva nás vyjde také na 35 Kč a olej na smažení na cca 20 Kč. Zhruba 15 donutů (podle velikosti) nás vyjde na 90 Kč.
Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 3
Celkem záznamů: 3

Přidat příspěvek k článku Recept na americké donuty krok za krokem

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.