Recept na hráškovou frittatu krok za krokem

Dnes si připravíme omeletu na italský způsob. Oproti té naší je pevnější a přidávají se do ní různé druhy zeleniny, sýrů, bylinek apod. Konzumuje se za tepla i za studena a v Itálii je podávána jako předkrm.

Recept na hráškovou frittatu krok za krokem

1) Příprava surovin. 

Na hráškovou frittatu si připravíme 7 - 8 vajec, 250 g čerstvého nebo mraženého hrášku, 1 menší pórek, 2 - 3 brambory, 1 - 2 lžíce smetany, 2 lžíce oleje, sůl, mletý barevný pepř a čerstvou petrželku. Podle chuti můžeme frittatu doplnit i libovolným sýrem, v tomto případě jsme použili camembert. 

2) Brambory uvaříme ve slupce téměř doměkka. Vychladlé brambory oloupeme a nakrájíme na kostky. Pórek očistíme a nakrájíme nadrobno, stejně tak čerstvou petrželku. 

Pórek osmahneme na lžíci oleje a necháme zchladnout. Hrášek vsypeme do kastrolku, zalijeme vodou a povaříme asi 5 minut. 

3) Vejce rozklepneme do mísy a přidáme lžíci smetany. 

4) K vejcím přidáme nasekanou petrželku a osmažený pórek.

5) Nakonec do směsi na frittatu vmícháme hrášek a nakrájené brambory, osolíme a opepříme. 

6) Na pánvi rozehřejeme olej, opatrně vlijeme celou směs na frittatu a na mírném ohni necháme vejce zatuhnout (cca 20 minut). 

7) Na téměř hotovou frittatu poklademe nakrájený sýr a necháme povolit. Pokud máme pánev vhodnou do trouby, můžeme frittatu nechat krátce zapéct na funkci gril. 

 

8) Hráškovou frittatu nakrájíme na díly a podáváme s čerstvým pečivem nebo opečenými toasty nejčastěji jako předkrm. 

Hrášková frittata a finanční náročnost

Za vejce, hrášek, brambory, smetanu, koření, bylinky a olej si započítáme cca 40 Kč, sýr (podle druhu) nás vyjde zhruba na 20 Kč v množství asi 50 g. Hrášková frittata nás bude stát přibližně 60 Kč. 

Článek se mi líbí (Článek se líbí 3 lidem)
Michy autor článku:

Recept na hráškovou frittatu krok za krokem

Recepty: 3292

Fotografie článku: Recept na hráškovou frittatu krok za krokem

Recepty ke článku


Komentáře k článku Recept na hráškovou frittatu krok za krokem

Přidat příspěvek k článku Recept na hráškovou frittatu krok za krokem
* Povinné pole

Píšeme jinde

  • Barevná typologie - jak zvýraznit své přednosti?

    Barevná typologie - jak zvýraznit své přednosti?

    Barevnou typologii využijeme při výběru oblečení, šperků, líčení či při volbě barvy vlasů, zatoužíme-li po změně. Vhodným výběrem doplňků můžeme potlačit své nedostatky a naopak zvýraznit přednosti.

  • Jak se bránit vysokým nákladům za léky?

    Jak se bránit vysokým nákladům za léky?

    Také se vám často stává, že vyjdete z lékárny s pár krabičkami léků, ale vaše peněženka je o poznání lehčí? Nesete si většinou jen běžné kapky do nosu nebo sirup proti kašli, ale přesto se nestačíte divit, kolik peněz v lékárně necháváte, a částky za stejné léky se vám zdají stále vyšší?
přidat nový recept