reklama
hledat uživatel
       

Nepečené vánoční cukroví

Když už není čas na přípravu pečených kousků, přichází na řadu cukroví nepečené. A na tácu s cukrovím rozhodně nesmí chybět voňavé rumové kuličky.

Recept na rumové kuličky krok za krokem

1) Na rumové kuličky budeme potřebovat jen málo ingrediencí. Bude to 5 dkg másla, stejný poměr mletých vlašských ořechů, 140 g cukru moučka, 5 lžiček kakaa a samozřejmě rum (až 3 lžíce).

2) Máslo necháme změknout, aby se nám s tukem lépe pracovalo, nakrájíme ho na kousky. Cukr prosejeme. Ořechy nameleme najemno. Odměříme si rum. Všechny suroviny dáme postupně do mísy.

3) Vše pomocí vařečky zpracujeme v tmavé těsto. Zdá-li se nám těsto příliš lepivé, přidáme mleté ořechy, můžeme použít i piškotové drobečky (1 - 2 lžíce).

Těsto dáme zchladit alespoň na hodinu do lednice.

Mezitím si připravíme mističky s kokosem, oříšky apod. na obalování kuliček.

4) Z odleželého těsta si odebereme vždy kousek a v dlani vytvarujeme kuličku.

Každou rumovou kuličku ihned obalíme v kokosové moučce, mletých oříšcích, kakau či nastrouhané čokoládě.

5) Rumové kuličky uložíme do papírových košíčků a můžeme ihned podávat.

Rumové kuličky si můžeme připravit klidně i den před Štědrým dnem. U nás je děláme vždy minimálně z dvojité dávky, protože velmi rychle mizí ze stolu.Další recepty na nepečené vánoční cukroví Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 4
Celkem záznamů: 4

Přidat příspěvek k článku Recept na rumové kuličky krok za krokem

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.