Recepty na podzimní posílení imunity

Obohaťte na podzim své recepty o suroviny, které podpoří zdraví a pomohou bojovat s nachlazením. Pochutná si celá rodina.

Sychravý podzim bývá ideální dobou pro plnění kulinářských snů i testování nových receptů. Bohužel ne všechny dny nakonec strávíme tak, jak bychom si přáli. Plánů máme většinou spoustu. Ale mnohdy bývá zvláště v tomto období vrcholem naší gastronomie horký čaj s citronem, cibulový sirup a tvarohový zábal na sražení horečky.

Zejména ženy, které mají malé děti, většinou už nic jiného v kuchyni nestíhají. Podzimní nástup dětí do kolektivu vypadá totiž každý rok podobně. Druhý den přijdou s nachlazením a zbaví se ho… no, mnohdy až na jaře. Zkuste to proto letos jinak. Všechny rýmy a kašle, které kolují ve školce, v práci i v tramvaji přeci nepotřebujete!

Vsaďte na zázvor

Indická a čínská medicína využívají zázvor k léčení už několik tisíc let. Lidoví léčitelé jej doporučovali při nachlazení a kašli. Pokud vás nebaví ho každý den strouhat nebo nevěříte kvalitě supermarketových surovin, můžete použít Zázvorový Syrob Kitl. Vyrábí se za studena, z čerstvého, ručně lisovaného kořene zázvoru v BIO kvalitě. Díky šetrnému procesu je Syrob Zázvorový nejen chutný, ale i bohatý na zdraví prospěšné látky. Specifická chuť zázvoru je v tomto Syrobu velmi jemná a nevadí ani dětem, které jinak tuto úžasnou bylinu obcházejí obloukem. Ze zázvorového Syrobu Kitl vykouzlíte během chvilky povzbuzující nápoj i zajímavou osvěžující limonádu.

Smrk v kuchyni

Přímo pro děti pak je určený jiný přírodní nápoj, a to Kitl Smrkáček. Novinka, která letos vstoupila na trh, je v BIO kvalitě a neobsahuje žádnou zbytečnou chemii. Naopak účinně využívá síly přírody. Mladé smrkové výhonky, z nichž je tento sirup vyrobený, lidé od pradávna využívali v lidovém léčitelství. Přispívají totiž k dobré funkci dýchacího systému a obsažený vitamín C pak k normální funkci imunitního systému.  Díky skvělé chuti jej děti mohou užívat jen tak, po lžičkách. Nebo popíjet ředěný jako sirup v průběhu dne.

Stejné využití má i Meducínka, což je medicinální sirup doporučovaný v období chřipek a nachlazení. Složky, které obsahuje, pomáhají posilovat přirozenou obranyschopnost organismu. Meducínku lze užívat jak v období nemoci, tak preventivně, aby se nemoci předešlo. Obsahuje Propolis, vitamín C a výtažky ze 4 léčivých bylin.

S alkoholem i bez

Pokud jste celou zimu zdraví jak řípa a jen si rádi pochutnáte na dobrém povzbuzujícím nápoji, sáhněte po Višňovém Syrobu. Spolu s griotkou a horkou vodou je nepřekonatelný a zaručeně zahřeje.

autor článku:

Recepty na podzimní posílení imunity

Recepty: 141

Fotografie článku: Recepty na podzimní posílení imunity

Komentáře k článku Recepty na podzimní posílení imunity

Přidat příspěvek k článku Recepty na podzimní posílení imunity
* Povinné pole

Píšeme jinde

  • Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

    Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

    Rána už jsou mnohdy pěkně studená a někteří z nás, především pak děti, se už v těchto dnech zase potýkají s rýmou. Rýma dokáže být hodně nepříjemná, komu by se nelíbilo mít od ní aspoň jeden rok pokoj? Možná víme, jak na to. Už jste slyšeli o léčivé rostlince lidově zvané rýmovník? Ta se prý dokáže s rýmou pěkně vypořádat a vám od ní pomoci. Pojďme se tedy seznámit!

  • Dýně - posílí imunitu v boji proti infekcím

    Dýně - posílí imunitu v boji proti infekcím

    Rádi si v těchto dnech zdobíte zahrádku, terasu nebo balkon pestrobarevnými a různě velikými dýněmi? A jak by také ne, je přece jejich čas a jako podzimní dekorace jsou nepřekonatelné. Už také víme, že dýně je nadmíru zdravá zelenina a pomůže nám dokonce i s hubnutím.
přidat nový recept