reklama
hledat uživatel
       

Redakční test tablet Somat Multi-Perfect

Výrazná červená barva krabice i loga značky Somat Vás upoutá na první pohled. A to nejen v obchodě. Jak se však osvědčí nové tablety a gel v náročném redakčním testu?

Naše redakce vyzkoušela nejnovější produkty značky Somat, tablety a gel Somat Multi – Perfect. V testu jsme se zaměřili na tablety. Pečlivě jsme nastudovali, co všechno máme od tablet očekávat, a pak jsme se pustili do samotného testu.

Tablety Somat Multi-Perfect jsou nejzajímavější především tím, že obsahují aktivátor nízkých teplot. Tedy již při 40 °C by mělo být nádobí vytažené z myčky perfektně umyté. Tím můžete výrazně ušetřit energii. Tablety však toho mají v sobě mnohem víc. Kromě katalyzátoru, který aktivuje čistící přísady při nízké teplotě, a samotných čistících látek, obsahují tablety také posilovač mycí síly pro mytí bez předmývání, oplachovač pro vysoký lesk, funkci soli pro ochranu před vodním kamenem, odstraňovač skvrn od čaje a další vychytávky pro ochranu nejen myčky, ale i samotného nádobí.

Vzhled a balení tablet

Velkým plusem je výrazná červená krabice. Takže pokud si náhodou nevzpomenete, jak se vaše oblíbená značka jmenuje, rozhodně si vzpomenete na barvu. Do krabice s tabletami se díky perforaci dostanete velmi lehce. Nemusíte vynaložit velké úsilí nebo dokonce shánět nůž. Uvnitř balení již přímo najdete tablety, u kterých je samozřejmostí jednotlivé balení každé tablety.

Použití tablet

Každá tableta je zabalena v pevném a na dotyk příjemném obalu - fólii. Díky boční perforaci nemusíte přemýšlet, jak se k tabletě dostat. Prostě zatáhnete, vyklopíte tabletu z obalu přímo do dávkovače myčky a je hotovo, není ani potřeba se tablety dotýkat. Díky komplexnosti a funkcím tablet již nemusíte do myčky nic přidávat.

Výsledek mytí

Tablety jsme vyzkoušeli v mycích programech s nízkou teplotou mytí, ale ne ve zkráceném programu mytí.. Zkoušeli jsme velmi špinavé nádobí, běžně ušpiněné i jen málo špinavé. Výsledky byly ve všech případech skvělé. Při všech programech nádobí zářilo čistotou. Sklenice se po dlouhé době opravdu leskly, na talířích nezůstaly zbytky jídla a skleněný pekáč po kuřeti jsme nemuseli domývat ve dřezu. Na suchých sklenicích nezůstaly nevzhledné skvrny po vysušené vodě.

Především jsme ale byli zvědaví, jak dobře bude umytý hrnec, ve kterém se více než 5 hodin vařil hovězí vývar. I v tomto případě tablety obstály a popraly se s bílkovinným a tukovým nánosem řádově lépe, než běžné prostředky do myčky. A hlavně i při teplotě 40 °C.

Vzhledem k tomu, že jsme vše zkoušeli při nízkých teplotách, byla úspora energie opravdu výrazná oproti běžnému mytí.

Závěr

Tablety Somat Multi – Perfekt nás velmi mile překvapily. Takže pokud chcete zahnat stres z toho, jak Vaše myčka umyje nádobí, nebo jestli Vám doma dochází prostředek do myčky, rozhodně si v obchodě kupte tablety Somat Multi – Perfekt a vyzkoušejte. Třeba u nich zůstanete jako naše redakce. Pokud máte zájem o zaslání vzorku zdarma, kontaktujte nás na stránkách http://klub.somat.cz/ a odešlete registrační formulář.Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 10
 • mark156651
  mark156651

  k čemu je vlastně test, ve kterém hodnotíte jen jeden produkt a ani se nepokusíte o nějaké srovnání s alespoň dvěma jinými ... podle časopisu dTest jsou skoro stejně dobré i tablety z denk mit z drogerie DM za nesrovnatelně nižší cenu, takže možná byste měli pojmou své testování trochu jinak než takto naivně ...

  24.03.2013 18:49:56

 • Jirka
  Jirka

  Článek opravdu vypadá jako reklama (např. přístup do krabice či příjemnost igelitového obalu na dotek asi opravdu není to podstatné), ale jinak musím souhlasit, že na rozdíl od prášku Somat je rozdíl hodně znát. Připečené zbytky na hrncích a skleněných nádobách prášek neumyl ani na intenzivní program 70 st., zatímco tableta je hravě zvládne i na eco program 50 st. Co je používám, vyšší teplotu už opravdu nepotřebuji. Záleží asi i na kvalitě myčky - sám jsem si ale ověřil, že i nejkvalitnější myčka nemá u některých druhů špíny s běžnými prostředky šanci.

  15.06.2011 15:15:26

 • Jirka
  Jirka

  Článek opravdu vypadá jako reklama (např. přístup do krabice či příjemnost igelitového obalu na dotek asi opravdu není to podstatné), ale jinak musím souhlasit, že na rozdíl od prášku Somat je rozdíl hodně znát. Připečené zbytky na hrncích a skleněných nádobách prášek neumyl ani na intenzivní program 70 st., zatímco tableta je hravě zvládne i na eco program 50 st. Co je používám, vyšší teplotu už opravdu nepotřebuji. Záleží asi i na kvalitě myčky - sám jsem si ale ověřil, že i nejkvalitnější myčka nemá u některých druhů špíny s běžnými prostředky šanci.

  15.06.2011 15:14:23

 • Miroslav Homola
  Miroslav Homola

  Tablety ???

  Dobrý den,
  myčku máme asi rok a půl a za tu dobu jsme vyzkoušeli všechny možné tablety které se nechají na našem trhu zakoupit a nějaké razantní změny v kvalitě umytí jsme nezaznamenali.
  Mega značkové jsou jen o ceně právě za značku jako je již zvykem nejen u výrobků do myčky, je to jen o tom kolik je spotřebytel ochoten zaplatit

  14.06.2011 12:57:39

 • Lily
  Lily

  Nesouhlasím

  Somat jsme doma také zkoušeli a vůbec nám nefungoval. Nádobí nebylo umyté, ani na krátký ani na dlouhý program. Na skleničkách zůstávali fleky od vody a hrnce jsme museli domývat ručně. Používáme Calgonit a funguje nám zatím super. Ještě jsem chtěla vyzkoušet Jar, ale zatím jsem se k tomu nedostala.

  10.06.2011 23:14:54

 • Janinečka
  Janinečka

  Nevím nevím

  Já tedy nevím - používala jsem snad všechny tyto reklamou lákané tablety, gely... Naposled to byl Jar - nádobí skvěle umyté, lesklé, ale po určitém čase jsem zjistila, že nerez i vnitřky hrníčků to od čaje neumyje... Takže jsem se vrátila k těm jedněm z nejlacinějších (ani nevím jméno) - asi nebudou moc ekologické, ale které jsou - zato mám i čajové skrvny pryč... Drahým a vysoce nabízeným práškům, gelům i tabletám nevěřím...

  01.06.2011 11:17:31

 • Dana K.
  Dana K.

  Redakční test vypadá dobře... ehm, kdo, že je sponzorem? Že by Somat? :)

  Chybí mi porovnání s jinými tabletami do myčky.

  01.06.2011 10:02:39

 • Daniela
  Daniela

  Nesouhlasím!

  Koupila jsem si balení těchto tablet. Nádobí z myčky bylo umyté, ale matné a musela jsem ho znovu opláchnout v ruce. Používám tablety Jar a jsem zvyklá na krásně zářivé nádobí, což se mi s těmito tabletami nepodařilo............

  31.05.2011 18:13:42

 • Adelajda
  Adelajda

  vzoreček-prosím

  Článek pěkný a určitě tablety Somat Multi-Perfekt také,všechno jste vyzkoušeli a zhodnotili.
  Na odkaze napsat o vzorečky,jsem nenašla,kam si o ně mám napsat.Ráda bych vyzkoušela,díky Vaším referencím.

  30.05.2011 14:06:22

Celkem záznamů: 10

Přidat příspěvek k článku Redakční test tablet Somat Multi-Perfect

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.