reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Správné návyky ve stravování vedou k úspěchu

Návyky ve stravování mají enormní vliv na na náš psychický a fyzický stav. Důležité je vybrat si také správné prostory pro stravování, které budou vést k vyšší míře správné životosprávy, zvyšují možnost pravidelného stravování a také posilují primární skupinu, kterou tvoří rodina. Existuje několik tipů pro správné stravování, které budou mít blahodárný vliv na vás a také na vaše okolí.

Přinášíme několik tipů, jak se správně stravovat. Především je důležité připravit se na to, že vás čeká důležitá změna ve stravovacích návycích. Dbejte na to, že pokud se připravujete na zcela nový stravovací program, je potřeba měnit stravovací návyky postupně. Při náhlé změně se může stát, že vám nový návyk nebude vyhovovat a velmi snadno a rychle by jste se vrátili do stejného stravovacího režimu jako tomu bylo na samotném začátku a ve výsledku je tedy náhlá změnu nikoliv ku prospěchu, ale spíše k neprospěchu.

Pro postupné změny stravování vám nabízíme vhodné řešení ve formě zaměňování surovin, které nakupujete. Toto řešení je vhodné pro to, aby jste si správně a dlouhodobě zvykli na postupné změny. Aby byly tyto pozvolné změny postupně správně nastoleny, je důležité, aby byl dotyčný člověk schopen s nastavenými změnami schopen bez problému žít. V opačném případě je velmi pravděpodobné, že se postupem času vrátí dotyčný člověk ke svým původním návykům a veškerá předchozí snaha pak přijde vniveč.

Pokud jste se dostali do fáze, kdy dodržujete určitý stravovací návyk a máte již za sebou viditelné výsledky, doporučujeme Vám, aby jste si čas od času dopřáli rozumné množství jídla či pití, které si v nastaveném stravovacím režimu zakazujete. Je totiž pravděpodobné, že pokud si čas od času dovolíte „něco zakázaného“, dodržíte daný stravovací režim na dlouhý časový interval v řádu měsíců či let.

Chodíte-li pravidelně nakupovat potraviny a stravujete-li se doma, vyvarujte se stravování už v samotné samoobsluze či v nákupním centru. Váš návyk by tedy měl začínat s tím, co kupujete, nikoliv s tím, co si při nákupu dopřejete navíc. Zjednodušeně řečeno: jídlo, které nemáte doma, by jste neměli jíst.

Zaměřte se také na místa stravování. Hlavní chody by jste určitě měli pozřít v jídelně či jiných prostorách na stravování určených. Nevhodným místem na stravovací „morálku“ jsou prostory vašeho obývacího pokoje a především sedací soupravy, které vedou k vytvoření špatných návyků. Navíc je obývací pokoj místem, kde můžete části svého bytu díky jídlu znečistit. Obývací pokoj můžete vhodně vybavit díky e-shopu www.sedacky.cz, které zaručují nejvyšší kvalitu nábytku v ČR.

Rodiče, kteří chtějí dbají o správné stravovací návyky svých dětí by měli zajistit, aby se rodina pravidelně pravidelně scházela u společného jídla. Vědecký projekt s názvem EAT zkoumal, jaké osobní a socioekonomické faktory mají významný dopad na stravovací návyky u dětí. Z výzkumu vyplynul fakt, že dětí, pravidelně se stravujících v rodinném kruhu, bylo 60 procent. Avšak toto číslo se snížilo na 30 procent v období dospívání.

Děti, jejichž stravovací návyk čítal pět nebo šest jídel během týdne v rodinném kruhu jak v raném dětství , tak i ve středním období dospívání, si v dalších letech vybíraly zdravější jídlo, bohaté na minerály, vlákninu a také na zeleninu a tento návyk pak postupně předávaly svým dětem.Komentáře k článku

Celkový počet komentářů: 3
 • M
  M

  Dobrý den, ráda bych všechny poprosila, zda by mohli vyplnit můj dotazník na téma Stravovací návyky na adrese:

  http://dotaznik.czu.cz/index.p hp?sid=39364&lang=cs
  Moc děkuji...

  04.02.2013 19:45:42

 • Petr Fill
  Petr Fill

  Poznamka na okraj

  Reklama je vsudypritomna, avsak takto neprirozene nastrelena do prostredka textu vyznamne snizuje kvalitu clanku, nebo aspon pocit z nej. Ale abych nebyl jen kriticky - libi se mi clanky na ruzna netradicni temata, mezi ktere tenhle urcite patri!

  18.03.2010 00:34:53

  • Roman
   Roman

   Re: Poznamka na okraj

   Ano, naprosto souhlasim s Petrem... clanek zajimavy... avsak ta reklama je opravdu kycovita a uz jen diky jejimu "zasazeni" do clanku na ni z principu nekliknu... ;)

   19.03.2010 10:31:36

Celkem záznamů: 3

Přidat příspěvek k článku Správné návyky ve stravování vedou k úspěchu

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.