reklama
hledat uživatel
       

Celulitida neboli pomerančová kůže

Období velkých hormonálních změn má v těle ženy pozůstatky v podobě nepěkných dolíčků. Především období hladovění, stresového vypětí, těhotenství a během přechodu. Celulitida trápí pouze ženy, jelikož vzniká díky tlustší podkožní vrstvě tuku a menšího množství kolagenních vláken, než je tomu u mužů.

Navíc, máme-li sedavou práci a pohyb nám ve volném čase nic neříká, můžeme se brzy těšit na nadváhu – samozřejmě spojenou s vyšším počtem tukových buněk. A nepěkná celulitida je na světě. Ale netýká se jen žen při těle, i štíhlé ženy mnohdy naleznou v oblasti hýždí, stehen a boků ony známé prohlubeniny.

Stop celulitidě

K pomerančové kůži přispívá mnoho faktorů. Od dědičných dispozic, nedostatku pohybu, častých výkyvů váhy, až po nestabilní hladinu pohlavních hormonů. Avšak bojovat se dá, a to změnou životního stylu. Stačí si udělat čas na aktivní odpočinek a vytvořit si jídelníček, díky kterému nebudeme podporovat ukládání tuku a přebytečné vody v těle.

Vhodná strava pro pěknou pokožku

V první řadě musí dojít k omezení příjmu uzenin, tučných a přesolených sýrů, bílého pečiva, klasického cukru a sladkých pamlsků. Díky těmto potravinám dochází v těle k ukládání škodlivin. Omezit by se měl také příjem kofeinu a hlavně alkoholu, který zpomaluje energetické spalování.

Naopak vhodnými potravinami jsou veškeré produkty zdravé výživy – celozrnné pečivo, sója, drůbeží maso bez kůže, mořské ryby, zakysané mléčné výrobky, ořechy, tofu, rýže a další. Převážnou část denního příjmu by mělo zaujímat čerstvé ovoce a zelenina. Tyto potraviny organismus tolik nezatěžují a zejména čerstvé produkty dokáží tělo očistit od odpadů látkové výměny.

Zázrak v boji s celulitidou

Příjem tekutin má v boji s nadváhou a celulitidou obrovský význam. Ale jakou vodu zvolit? Nejideálnější je naučit se tekutiny dobře nakombinovat. Minerální vodu s čistou neperlivou vodou a různými druhy bylinkových čajů. Neslazené varianty samozřejmě. I příjem cukru z tekutin se počítá do denního kalorického příjmu.

Trochu nepříjemnou, ale o to účinnější metodou v boji proti celulitidě je voda působící přímo na pokožku. Za vyzkoušení stojí sprchování střídavě teplou a studenou vodou. Vydržíme vždy alespoň třicet vteřin a prostřídávání několikrát opakujeme.

Díky tomuto sprchování totiž povzbudíme látkovou výměnu, posílíme cévy a podpoříme spalování tuků. Navíc budeme mít krásně vypnutou pokožku, připravenou pro dávku některého ze zpevňujících přípravků. Ale to je jen tečkou po péči, kterou si dodáváme vnitřně.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 1
  • Simča
    Simča

    Celulitida už není problém !

    Obezita nohou a celulitida byl můj dlouholetý problém . Uvažovala jsem o liposukci, za svůj vzhled jsem se styděla ale zákroku jsem se bála. Zkoušela jsem co se dalo, ale bez sebemenšího efektu. Nakonec mne zachránila kamarádka, která mi poradila elastické kalhoty, účinné na formování postavy a proti celulitidě. Našla jsem je na www.texenergy.cz , kde jsem si přečetla jak to funguje. Stály skoro 4 tisíce ale nakonec vím, že to byla dobrá investice. Manžel mi kalhoty koupil k narozeninám, a když už do mne tolik investoval tak jsem je nosila přesně podle návodu - každý den na spaní a světe div se - nevěřila svým očím, když jsem po 5 týdnech na svých nohou viděla podstatnou změnu. Teď po třech měsících jsem si mohla splnit sen, konečně jsem si mohla koupit kozačky, do kterých jsem se dlouhé roky nemohla dostat kvůli otylým lýtkům. Díky těmto skoro zázračným kalhotám se mi zase vrátilo sebevědomí protože mám nožky jak zamlada a mám zase radost ze života. Vřele tu věc můžu doporučit. Jo a taky mne přestalo bolet v zádech. Mám taky radost, že jsem nemusela na zákrok, možná je pravda že to není moc bolestivé, ale takhle to pro mne bylo příjemnější. A manžel je taky spokojený, že má doma zase kočku. Mějte se moc hezky a ať Vás v roce 2009 nic netrápí.

    01.01.2009 02:44:01

Celkem záznamů: 1

Přidat příspěvek k článku Stravou a pohybem proti celulitidě

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.