reklama
hledat uživatel
       

Kombucha a tibetská houba není totéž

O léčivých účincích kombuchy jste již určitě slyšeli. Stejně "zázračná" je ale tzv. tibetská houba, která se však, na rozdíl od kombuchy, nevkládá do slazeného černého čaje, ale do mléka. V obou případech dochází k určitému druhu kvašení.

Blahodárné účinky tibetské houby

Jakmile se tibetská houba zalije mlékem, spouští se kvasný proces, díky kterému vznikají zdraví prospěšné látky ničící v organismu přemnožené kvasinky a bakterie. Zároveň zabraňují hnití potravy ve střevech a napomáhají odkyselení organismu.

Nápoj z tibetské houby má dále tyto léčivé účinky:

 • výrazně stimuluje imunitní systém
 • rozkládá v těle cholesterol a chrání tak zdraví srdce
 • reguluje krevní tlak
 • pomáhá při nemocech slinivky, jater, sleziny, ledvin a močových cest
 • slouží jako prevence nemocí trávicího systému
 • léčí žaludeční vředy
 • brzdí vývoj metastázy
 • dodává energii a zabraňuje únavě
 • díky obsahu tzv. přírodních antibiotik hojí záněty
 • zabraňuje rychlému stárnutí 

Příprava "tibetského kefíru"

K přípravě nápoje pro jednu osobu postačí dvě polévkové lžíce tibetské houby zalité 250 ml polotučného nebo plnotučného mléka. Sklenici přikryjte gázou. Po 24 hodinách důkladně zamícháte plastovou lžící a scedíte přes plastový cedník. Houba se nesmí dostat do styku s kovem! Po tomto procesu je nápoj hotový - chutná jako zakysané mléko nebo podmáslí. Houbu, která zůstane na cedníku, propláchneme a vrátíme zpět do čisté sklenice, tu přikryjeme gázou a necháme odstát dalších 24 hodin. Takto můžeme pokračovat do nekonečna - a vy máte k dispozici každý den čerstvý kefírový nápoj.

Léčebná kúra

Připravený nápoj pijte vždy večer před spaním. Nic už poté nejezte. Chcete-li dosáhnout opravdu viditelných léčivých účinků, pijte kefír z tibetské houby po dobu dvaceti dní. Poté si udělejte desetidenní přestávku. Opakujte, dokud nepocítíte výrazné zlepšení zdravotního stavu. Během přestávky houbu dále čistěte a zalévejte mlékem. Pokud houbu zalévat nebudete, zčerná, a po třech týdnech ztratí zdravotní účinky. Špatně propláchnutá houba vytváří sliz a znehodnocuje nápoj, proto pijte pouze mléko z houby, kterou řádně zbavíte slizu. V opačném případě si můžete zadělat na bolesti břicha nebo průjem. Chcete-li si houbu uschovat na později, můžete ji zmrazit.

Množení tibetské houby

Tibetská houba se po 14 dnech zdvojnásobí - polovinu pak můžete darovat svým blízkým. Byl by hřích rozmnoženou část tohoto malého zázraku vyhodit!

Odkud pochází tibetská houba?

O existenci tibetské houby se svět dozvěděl díky profesorovi jménem Uniclinic Glivice, který v Indii pracoval a onemocněl na rakovinu jater. Tibetští mniši mu ale svolili konzumaci této houby a on se zcela zdravý vrátil zpět.

Tajemství blahodárných účinků "tibetského kefíru" znali i lidé z Kavkazu již před 5 000 lety. Houba byla tehdy pečlivě střežena před cizinci a předávaná z generace na generaci jako jedno z největších bohatství. Kavkazští obyvatelé používali houbu k uchování kozího či kravského mléka a díky jeho popíjení se dožívali extrémně vysokého věku.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 611
 • Alena
  Alena

  TIBETSK8 HOUBA DO MLÉKA NA DOMÁCÍ KEFÍR- POSÍL´9 IMUNITU

  Nabízím Tibetskou houbu na domácí kefír, který pijeme již několik let, je to léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu a samozřejmě děti, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám KVALITNÍ houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO-j e třeba mléko tzv. čerstvé, domácí, farmářské nebo bio.

  13.07.2017 11:12:16

 • Alena
  Alena

  TIBETSK8 HOUBA DO MLÉKA NA DOMÁCÍ KEFÍR- POSÍL´9 IMUNITU

  Nabízím Tibetskou houbu na domácí kefír, který pijeme již několik let, je to léčebný kefír s probiotickými látkami, které zvyšují imunitu v těle, / pomáhá řešit onk. a gynek. problémy/, příznivě působí na cévy, střeva, žlučník a žaludek, obsahuje vit. B, kyselinu listovou, léčí záněty v těle, má chuť kyselého mléka/výborné /, mohou užívat osoby citlivé na laktózu a samozřejmě děti, zašlu na DOBÍRKU mladé houbičky, STERILNĚ zabalené + návod na přípravu a uchování houby + další recepty, napište mi adresu a já Vám oznámím den dodání, cena 100 Kč+pošt, email:jasinkocin@seznam.cz PORADÍM- OSOBNÍ DLOUHODOBÁ DOBRÁ ZKUŠENOST s uchováním houby a to je DŮLEŽITÉ!!! Zasílám KVALITNÍ houbičku! V Č.B. možno osobně bez pošt. s návodem. NEPOUŽÍVÁM KRABICOVÉ/TRVANLIVÉ/MLÉKO- houba nemá léčivé účinky!! Je třeba mléko tzv. čerstvé, domácí, farmářské nebo bio.

  04.05.2017 23:46:53

 • Radomira
  Radomira

  Tibetská houba

  Nabízím tibetskou kefírovou houbu
  Brno osobně,jinak na dobírku.
  posílám mladé zdravé houby,výborný kefír.
  Vynikající na posílení imunity celého těla
  radomira.r@seznam.cz

  03.03.2017 17:40:21

  • Miras
   Miras

   Re: Tibetská houba

   Nemidtifikujte. Není to kefírová houba. Jestli mluvíme správně, tak jsou to roboty krystaly. Houba, rasa, krystaly. Každý tomu říká jinak, ale není to kefírová. Někdo to dělá s mlékem, ale normálně voda, cukr, ovoce. Je to enzymatická organika.

   04.03.2017 09:30:47

 • Radomira
  Radomira

  Tibetská houba

  Nabízím tibetskou kefírovou houbu
  Brno osobně,jinak na dobírku.
  posílám mladé zdravé houby,výborný kefír.
  Vynikající na posílení imunity celého těla
  radomira.r@seznam.cz

  03.03.2017 17:38:06

 • Katerina
  Katerina

  Daruji tibetskou houbu

  Daruji polevkovou lzici (na 1/2 l kefiru). Moznost osobniho predani na Praze 2 nebo 9. Houbu poskytnu zdarma, popr. mi udela radost litr plnotucneho mleka nebo nesolenych orisku nebo jine zdrave dobroty

  01.05.2016 11:44:42

 • Pavel
  Pavel

  daruji houbu

  daruji tibetskou houbu, HK, neposílam.

  22.01.2016 22:38:16

 • jindřiška
  jindřiška

  daruji houbu

  Daruji tibetskou houbu.Jsem z Brantic u Krnova.Osobní odběr.pište na jindriskasabova@seznam.cz

  18.11.2015 17:29:51

 • zdenek
  zdenek

  uchovani tibetske houby

  je možné po dobu 10-14 dnů v čisté vodě v chladničce,pak zpět do mléka,jen čerstveho,po trvanlivém rychle umírá

  09.11.2015 14:37:27

 • Anna
  Anna

  Tibetská houba

  Mohu darovat houbu, jen za poštovné.

  12.09.2015 14:26:54

  • ria
   ria

   Re: Tibetská houba

   daruji houbu,Orlová

   12.09.2015 16:12:33

  • Karel Novozámský
   Karel Novozámský

   Re: Tibetská houba

   Dobrý den Vážená paní , měl bych zájem o Vámi nabízenou Tibetskou houbu , pokud je Váš inferát ještě aktuální.Mohl bych zaplatit dobírkou !
   Předem děkuji za odpověď.

   15.09.2015 14:24:14

  • Karel Novozámský
   Karel Novozámský

   Re: Tibetská houba

   Dobrý den Vážená paní ,
   měl bych zájem o Vámi nabízenou Tibetskou houbu na výrobu kefíru z mléka.Pokud je Váš inzerát ještě platný , prosím o kontakt , nebo mi můžete zaslat houbu na dobírku na adresu :
   Karel Novozámský
   Mikulovská 1014
   69142 Valtice
   Předem děkuji za odpověď.

   17.09.2015 15:10:09

  • Helena
   Helena

   Re: Tibetská houba

   Dobrý den,Aničko...měla bych zájem o tibetskou houbičku. Zatím se mi nedaří sehnat.

   25.09.2015 07:53:09

 • slunicko66
  slunicko66

  Tibetská houba-DARUJI

  Daruji tibetskou houbičku, osobní předání Praha nebo Jičín, stačí mi napsat email. Sluníčko

  31.08.2015 13:09:02

 • opice1956
  opice1956

  tibetskou houbu. Jen osobní odběr v Praze. Pište na opice1956@potvurka.cz.

  18.06.2015 10:30:05

 • MR JOHN FESTUS
  MR JOHN FESTUS

  Text komentáře byl smazán.

  Text komentáře byl smazán.

  16.07.2013 13:03:46

  • Petra Nová
   Petra Nová

   Re: Komentář k článku Tibetská houba

   Mám nadbytek T.houby,zašlu zadarmo,jen prosím o poštovné.Poslala bych ji doporučeně aby došta na tuti druhý den a v nějaké plastové krabičce,aby nevytekla,nebude to jen placatá obálka.P

   17.07.2013 08:51:15

 • Lendah
  Lendah

  Daruje někdo tibetskou houbu?

  Dobrý den, jsem z Litomyšle a měla bych zájem o tuto zázračnou houbu :-). Našel by se prosím někdo v okolí kdo by mi ji daroval...moc děkuji...přeji pěkný den..s pozdravem Lenka

  10.08.2011 09:28:08

 • Eva
  Eva

  tibetská houba

  Dobrý den, mám přebytek tibetské houby a proto se ráda podělím. Mohu poslat za poštovné a cenu bublinkové obálky a nebo daruji zdarma při osobním odběru. Bydlím v Novém Strašecí.

  20.06.2009 08:35:40

  • Alena Novotná
   Alena Novotná

   Re: tibetská houba

   Nabízím tuto houbu na vlastní výrobu domácího léčebného kefíru, zasílám kvalitní, čisté a bílé hrudky této houbičky, která Vám zajistí /z 1 pol.lž. + 1/4l mléka / výborný a hlavně zdravý nápoj, který Vám posílí imunitu a vyčistí střeva, žlučník, cévy, obsahuje vit. B, léčí záněty v těle, prevence na civilizač. choroby/pomáhá řešit onkolog.a gynekolog. problémy/ ráda poradím jak ji uchovat, zasílám na dobírku /dávka 100kč + pošt/nebo osobně v Č. Budějovicích bez pošt., pište, volejte, tel:732231707

   09.03.2016 19:57:20

Celkem záznamů: 611

Přidat příspěvek k článku Tibetská houba

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.