reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Vánoční dárky pro ty nejmenší

Začneme u nejmenších členů naší rodiny. Rozhodně bychom u nich zabodovali čokoládovými dobrotami, ale ty vám doporučovat nebudeme. Pokud máte kluka či holčičku, kteří se aktivně zúčastňují dění v kuchyni, můžete jejich snahu podpořit drobnými dárky pod stromeček.

Malým pomocníkům vychází vstříc vydavatelé knížek a na trhu tak můžeme zakoupit řadu kuchařek s jednoduchými a bezpečnými recepty, které zvládnou školáci. Pod stromečkem se "šikne" minizástěra a minichňapka, které koneckonců můžeme ušít sami. Pro malé hospodyňky, pro které by byl pohyb v opravdové kuchyni ještě nebezpečný, můžeme v jejich pokojíčku zřídit vybavenou kuchyňku. Nábytek se vyrábí nejen z plastu, ale i ze dřeva. Nádobí je samozřejmě nerozbitné.

Dárky pro něžné pohlaví

Kuchařských knih máme všichni doma spoustu, na některé se jen práší, jiné čas od času s chutí prolistujeme a necháme se inspirovat. Mezi ty druhé by jistojistě patřily knížky věnované carvingu, tedy uměleckému čarování s ovocem a zeleninou. Nebo knihy věnované úpravě ryb a grilování, v těchto disciplínách přeci jen mnozí z nás tápou. Stejné je to i s knihami o etiketě. Kdo že si sedá první u stolu? Kam pokládáme ubrousek? Takové informace se hodí každému.

Čokoládové labužnice budou Ježíška velebit, pokud jim nadělí zajímavou čokoládovou kosmetickou sadu, pod níž se neskrývá nic jiného než paleta očních stínů, flakon parfému a rtěnka vyrobená z barevné jedlé čokolády.

Vánoční dárky pro technické typy

Celý den u počítače nebo s rukama v motoru auta? I pro takové muže se něco najde.

Třeba ohřívač na nápoje napájený prostřednictvím USB kabelu v zimních měsících rozhodně není k zahození. Myš k počítači ve tvaru chilli papričky se také nevidí každý den. Zvláštním dárkem může být samolepka na notebook, dokonce vám ji někde vytvoří dle vašeho návrhu, takže co třeba samolepka se stolem prohýbajícím se pod mísami jelítek a tlačenek nebo romantický pohled na vinohrad? Notebook koneckonců lze koupit i celý, z čokolády.

Pro věčné kutily opět nabízí zajímavý dárek čokoláda. Na bonboniéru v podobě sady pilky, kladiva a příklepové vrtačky bude obdarovaný ještě dlouho vzpomínat.

Něco pro vtipálky

Už jste slyšeli o Chalk Mug neboli křídovém hrnečku? Jedná se o černý hrneček s omyvatelnou povrchovou úpravou, na kterou lze psát křídou. Takový hrnek se rozhodně neomrzí.

Vtipných kuchyňských doplňků je však mnohem více. Ač se to dle pověry nemá, plánujete-li zakoupit někomu nože, určitě se porozhlédněte po nožích ve stojanu v podobě panáčka, který je nemilosrdně prošpikován jejich čepelemi.

Hned následující týden můžete využít speciální formičky na led, díky kterým si už nebudete dávat do pití led, ale do ledu pití. Dokonale vytvarovanými ledovými skleničkami nejen že ohromíte, ale ušetříte si i čas s mytím a leštěním sklenic.

Máte i vy nějaký zajímavý tip na dárek? Každý nápad se hodí, proto prosím využijte naši diskuzi.

Foto: ProfimediaPřidat příspěvek k článku Vánoční dárky ze světa gastronomie

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.