reklama
hledat uživatel
       

Výlovy rybníků

Česká republika, která nemá své vlastní moře, se aspoň může pyšnit desítkami rybníků. Každým rokem s příchodem podzimu pořádají rybáři tradiční výlovy, mnohdy spojené s jarmarkem a rybářskou slavností.

Co návštěvníci nevidí

Rybáři až čtrnáct dnů dopředu (podle velikosti rybníku) pomalu vypouštějí rybník a loví kapitální kousky. V pátek ráno přiváží mechanický keser a další nutnou techniku, která je potřebná k třídění a vážení ryb.

Výlov rybníků - co je přichystáno pro diváky

Každý rybník schovává ve svém nitru kapitální úlovky, které rybáři po ulovení vracejí zpátky. Při tradičním výlovu se tyto "veleryby" umísťují do speciálních prosklených kádí a jsou vystaveny na odiv přicházejících návštěvníků. Například rybník Dvorský u Hodonína vám nabídne veterány - kapry Lojzu a Frantu a sumce Oldu a Vlaďku. Rybník Vrkoč u Pohořelic má ukázku okrasných druhů ryb i živých ryb chovaných v rybníku, a to včetně kapitálních kusů, mezi které patří i parádní sumec, candát, nebo štika.

Výlov začíná

Hned za svítání temné postavy ve vysokých botách a gumových pláštích roztáhnou sítě a část bahnem a část na lodičkách začínají zatahovat sítě. A začíná show pro diváky. Návštěvníci výlovu můžou, někde až třikrát za den, zhlédnout namáhavou a těžkou práci rybářů a jejich pozvolné zatahování sítí až k místu, kde je rybáři postupně pomocí mechanického keseru z vody vytáhnou. Ryby se dále roztřídí, zváží a pomocí nakladače jsou dopraveny do kádí. Většina vylovených ryb pak skončí na vánočním stole.

Doprovodný program - rybářské slavnosti

Část z ulovených ryb (kapr, amur, tolstolobik, lín, candát, štika, sumec) putuje k nejbližšímu stánku, kde si je návštěvníci za velmi příznivé ceny kupují domů. Někteří prodejci poskytují službu zabití i vykuchání zakoupených bílých ryb.

Další ryby putují ke stánkům, kde se tepelně upravují, připravují se z nich rybí speciality. Můžete si tu zakoupit ryby pečené na roštu či v řezavém uhlí, ale i kapří hranolky či smažená žabí stehýnka. Určitě nesmíte zapomenout ochutnat vynikající rybí polévku. K zakoupení domů jsou i ryby uzené (pstruh, úhoř, štika, kapr, sumec a jiné druhy)

Mezi stánky nabízejícími občerstvení je zastoupena i domácí zabíjačka, moravský bramborák, bramborové spirálky, pečená kýta, valašský frgál nebo trdelník.

Pro zahřátí jsou stánky nabízející teplou medovinu, svařené víno nebo punč.

Letos začaly výlovy 24. září a poslední výlov se uskuteční 22. listopadu. Máte proto ještě dost času se na některý výlov zajet povídat. Nejdůležitější je se do sychravého podzimního počasí teple obléci. O vnitřní zahřívání se vám postarají prodejci na místě v nespočetném množství stánků.

Foto: Renata HřebíčkováKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 2
 • cheap ugg boots
  cheap ugg boots

  http://www.cheapuggboots-uk-sale.net

  Like companies < a href="http://www.cheapuggboots -uk-sale.net" > cheap uggs uk < /a > have superior retrofit applications that can be custom-made to meet your necessity. The < a href="http://www.uggsoutletsto res4.com" > uggs store < /a > LED lights that are employed for the retail shop lights or at other locations are an electrical source productive as properly. Utilizing them about the standard bulbs and the CFL bulbs can assist you to lower down on the electric power charges. There are distinct < a href="http://www.uggbootssale- cheapuggs.com" > cheap ugg boots sale < /a > kinds of LED retrofit products obtainable with the corporations. Under these plans an individual can get the LED lights at no additional cost. In other words they are versatile with the payments < a href="http://www.cheapuggboots -uk-sale.net" > cheap ugg boots uk < /a > and you can spend them < a href="http://www.uggbootssale- cheapuggs.com" > cheap uggs < /a > when you commence saving on your electrical power payments. When you method to get < a href="http://www.cheapuggboots -uk-sale.net" > cheap ugg boots < /a > the lighting retrofits for your retail retail outlet lights you'll then communicate with the companies and then they can send < a href="http://www.uggbootssale- cheapuggs.com" > ugg boots sale < /a > their associates and engineers at the web-site. The engineers then pattern a special lighting plan < a href="http://www.uggsoutletsto res4.com" > uggs outlet stores < /a > that would be apt < a href="http://www.uggsoutletsto res4.com" > uggs outlet store < /a > for your save. Finally the LEDs are set up professionals who log in start out benefiting from it.

  28.10.2011 10:24:09

 • .Renča.
  .Renča.

  28.-30.10.2011

  Přijďte se podívat na komentovaný výlov rybníku Vrkoč u Pohořelic.....

  28.10.2011 08:51:12

Celkem záznamů: 2

Přidat příspěvek k článku Výlovy rybníků

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.