reklama
hledat uživatel
       

Za pivní klasikou i specialitami z piva do Plzeňského kraje

Plzeňsko je pro milovníky piva jednoznačně mekou. Turisty láká Plzeňský kraj nejen na přírodu a tradiční gastronomii, ale například i na pivní stezky a minipivovary.

Pivo od nepaměti patří k Plzeňsku, proto se tu dodnes vaří a připravuje spousta pivních specialit a lahůdek. Ochutnat je můžete v pivovarských restauracích po celém Plzeňském kraji. A kam se za zlatavým mokem a pivními gastronomickými speciality vydat? Pomohou vám nové publikace "Pivní stezky" a "Mapa pivovarů a turistických cílů Plzeňského kraje".

Obě publikace vydal Plzeňský kraj v rámci rozsáhlého projektu "Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií". Ten začal kraj realizovat v říjnu 2011 a dokončen bude v červnu 2013.

Pivní stezky vás provedou po všech pivovarech i minipivovarech v tomto regionu. Z pivních výletů na západě Čech si určitě odnesete hluboký kulinářský zážitek. Ať už se vydáte za pivní klasikou do Plzně, při které zjistíte vše o historii piva v Pivovarském muzeu nebo ochutnáte speciály jako je fíkové, medové či borůvkové pivo. Vybrat si můžete hned z několika stezek. Je jen na Vás, zda zajedete na Tachovsko blahodárně se vykoupat ve zdejším pivu nebo pojedete na jižní Plzeňsko ochutnat jedno z nejstupňovatějších českých piv, dvacetitřístupňový speciál. Publikace vám poradí i kde se zastavit cestou a co byste určitě neměli vynechat. A milovníci dobrého jídla si mohou vyzkoušet také několik pivních receptů. Co si dát pivní polévku nebo smažená jablka v pivním těstíčku?

Více o publikacích a recepty specialit najdete na turistickém portále Plzeňského kraje www.turisturaj.cz

Projekt Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií je spolufinancován Evropskou unií.Přidat příspěvek k článku Za pivní klasikou i specialitami z piva do Plzeňského kraje

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.