reklama
hledat uživatel
       

Vhodné ovoce na polévku

Mezi nejvhodnější ovoce na přípravu zdravé ovocné polévky patří jablka, hrušky, meruňky, broskve, jahody, maliny a borůvky. Ovocné polévky připravujeme jak z čerstvého šťavnatého ovoce, tak i z ovocných šťáv. Pokud zrovna nemáme čerstvé ovoce, můžeme použít i ovoce mražené nebo ovocný kompot. Ovoce do polévek můžeme mixovat či lisovat, část ovoce můžeme nakrájet na kostičky, popřípadě menší ovoce ponecháme vcelku.

Zahušťování ovocných polévek

Ovocné polévky z čerstvého ovoce není potřeba mnoho zahušťovat. Pro zahuštění použijeme trochu škrobové (solamyl), bramborové nebo kukuřičné moučky. Polévky také můžeme zahustit piškotovými drobky, ovesnými vločkami nebo strouhaným tvrdým perníkem.

Přísady do polévek

K docílení lahodné harmonické chuti ovocných polévek můžeme použít například skořici, jemně mletý hřebíček nebo vanilku. Ovoce sladší mícháme s ovocem kyselejším. K letnímu a velmi zralému ovoci přidáváme pro zvýraznění chuti kyselinu citronovou, která polévku obohatí vitamínem C. K dochucení můžeme také použít citronovou, pomerančovou či mandarinkovou šťávu. Milovníci grapefruitu mohou k dochucení použít i šťávu z tohoto exotického ovoce.

Příprava ovocných polévek

Studené ovocné polévky připravujeme (samozřejmě mimo ovoce) z vody, mléka, kondenzovaného mléka, ovocné šťávy, případně z kvalitního bílého vína.

Ovoce s kořením, můžeme použít i celou skořici a badyán, které před zahušťováním vyndáme, mírně povaříme (rozvaříme), zahustíme a necháme provařit. Ovocné polévky není potřeba doslazovat, pouze ke kyselejšímu ovoci přidáváme vanilkový či moučkový cukr nebo tekutý med. Polévky ze zralých letních jablek (hrušek) můžeme obohatit kousky sekaných vlašských ořechů, rozinkami nebo plátkem pomeranče.

Před podáváním ovocné polévky dáme vychladit a doplníme je několika kousky celých plodů.

Foto: Photos.com

Přidat příspěvek k článku Základ k ovocným polévkám

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.