reklama
hledat uživatel
       

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz, pomozte nám ho otestovat.

Vylepšili jsme pro Vás Vaření.cz

Kdykoliv se budete moci vrátit zpět na starší verzi tlačítkem v pravém horním rohu.

Zbavme se škodlivých jedů v těle

Stále více lidí sahá k přírodním léčitelským metodám. Staré metody můžeme používat ve svém životě i my.

Škodlivé jedy v našem těle

Houba kombucha, léčení olivovým olejem, medová masáž, odkyselení pomocí čajů, čištění střev a mnohé další přírodní metody, pomocí kterých si můžeme alespoň částečně ulevit od zdravotních problémů.

Naše zdraví závisí hlavně na našem způsobu života. Jak už víme, dlouhodobý stres, nevyspání, plné pracovní nasazení (až přehnané), způsobuje naši vyčerpanost a hlavně vyčerpává naši životní energii. O našem zdravotním stavu také rozhoduje výživa, pohyb a naše myšlení. Do svého života si musíme pouštět hodně radosti, pokud je to možné. Čínská medicína zase upřednostňuje předcházení nemocem.

Snad každá doba má své typické choroby. Zimní deprese, únavový syndrom, cukrovka, vysoký krevní tlak, cholesterol. Pak dochází ke zhroucení imunitního systému a tělo se nemá jak bránit. Dnes jsme vystaveni nepřehlednému množství jedů. Pak normální vylučovací cesty - jako jsou ledviny, pokožka a střeva - nestačí. Tělo tyhle jedy pak hromadí a my se ptáme, jak se zbavit těchto jedů.

Jak se zbavit škodlivin v lidském organismu

 • detoxikace těla dvakrát měsíčně
 • pít hodně tekutin
 • pít čajovou houbu kombuchu
 • jíst přírodní stravu
 • dodržovat postní dny
 • dostatek klidu
 • používat medové masáže
 • procházky v přírodě
 • jíst ve správnou dobu

Přírodní metody pro očistu těla i ducha

Kameny a květy nám také mohou pomoci při různých nemocech. Ukládání drahých kamenů na tělo působí lokálně. Také působí nošení kamenů v podobě řetízků a náhrdelníků - pokud visí na určitém místě na těle, kde je postižené místo. Dlouhodobější nošení působí na celý organismus.

Med nejen používáme v kuchyni, ale také se dá využít jako medová masáž, která odstraňuje usazeniny v těle. Nejenže oživuje celý organismus, ale je výborná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu. Musíme mít ale na paměti, že někteří lidé jsou alergiky právě na med. Tito lidé nesmí používat medové masáže. Nejlepší je - vše prokonzultovat s lékařem.

Také pravidelné cvičení nám pomáhá zvládnout stres, který máme na každém kroku. Účinné je cvičit buď ráno před snídaní, nebo k večeru před večeří.

Vliv světla a slunce působí na naše nálady. Světlo ovlivňuje naše emoce. S příchodem podzimu a zimy lidé pozorují na sobě změnu nálad.

Akupunktura je asi nejstarší medicína. Používá se na celou řadu poruch. A to jak u depresí, nespavosti, neplodnosti, úzkosti a dalších.

Magickou moc mají i zvířata. V minulých dobách byla zvířata každodenním společníkem a součástí práce na poli nebo v lese. Pouto člověka a domácího zvířete je silné. Starší lidé, kteří mají doma kočku, psa, nebo jiné zvíře, se cítí bezpečněji a klidněji. Rovněž je donutí vyjít ven na procházku, nesedí jen doma. Zvíře dokáže pomoci v těžké životní situaci. Jakoby zvířata naslouchala lidem, kteří prožívají zármutek. Zvířata nás mohou v mnohém inspirovat. 

Od našeho způsobu oblékání až po výzdobu našeho obydlí ovlivňují barvy naši náladu, energii, zdraví a pocit pohody. Už staří Egypťané používali barvu k léčení nemocí. Jídlo si také vybíráme podle barvy. Léčení barvou může probíhat různými způsoby. Používají se různé barevné oleje a květinové esence. Velice dobrý účinek má i barevná koupel.

Foto: ProfimediaKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 11
 • Pavel
  Pavel

  Detox Koukni pust.cz

  nej doetoxiakce je za pomoci půstu kokni www.pust.cz

  28.11.2007 22:47:51

 • boban
  boban

  MARGARÍNY JSOU ZDRAVOTNÍ RIZIKO

  www.mwm.cz/clanek1.php?id=1345 Margarínu chybí pouze jediná MOLEKULA – aby z něj byla 100% umělá hmota!!!

  26.11.2007 22:52:06

  • ŠárkaZ
   ŠárkaZ

   Re: MARGARÍNY JSOU ZDRAVOTNÍ RIZIKO

   I to slýchávám. Můj táta vždycky říkával všeho s mírou. A nic se nesmí přehánět. Je ale dobré vědět i o jiných věcech.

   27.11.2007 15:28:27

  • ŠárkaZ
   ŠárkaZ

   Re: MARGARÍNY JSOU ZDRAVOTNÍ RIZIKO

   I to slýchávám. Můj táta vždycky říkával všeho s mírou. A nic se nesmí přehánět. Je ale dobré vědět i o jiných věcech.

   27.11.2007 15:28:32

  • omg lidi!
   omg lidi!

   Re: MARGARÍNY JSOU ZDRAVOTNÍ RIZIKO

   Je to poplašná zpráva, nevěřte tomu!!! http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=730

   11.12.2007 18:34:38

 • Vondráčková Františka
  Vondráčková Františka

  detoxikace organismu

  Detoxikaci organismu vřele doporučuji.Je to nejlepší řešení pro náš zanešený organizmus.Já sama si dělám detoxikaci 2x měsíčně a to přes nohy pomocí detoxikační vaničky.Velmi aktuální v tomto podzimním sychravém počasí.Při akutních potížích i jedenkrát týdně.Všem doporučuji.

  25.11.2007 20:23:39

  • Šárka
   Šárka

   Re: detoxikace organismu

   Tak tuhle metodu neznám. Přibližte mi touhle cestou jak se provadí. A jestli se tá vanička dá koupit. Děkuji a přeji hezký den.

   26.11.2007 12:04:22

Celkem záznamů: 11

Přidat příspěvek k článku Zbavme se škodlivých jedů v těle

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.