reklama
hledat uživatel
       

Cítíte celkovou slabost a nevolnost po požití nadměrného množství alkoholu? Dopřáli jste si příliš jídla a kombinace nebyla zrovna přívětivá pro váš žaludek a žlučník? Pokud jste před zahájením pití nevyužili některý z preparátů na rychlé odbourávání alkoholu, které jsou na trhu k dostání, dáme vám pár rad, jak se co nejrychleji a efektně zbavit těchto nepřijemných příznaků "po" spojených s bujarou oslavou. 

Jak na kocovinu a žaludeční nevolnost

 • cítíte-li žaludeční nevolnost, připravte si roztok vody s jedlou sodou, sníží se překyselení žaludku
 • vyzkoušejte popíjení bylinkových odvarů z heřmánku, máty nebo čerstvého zázvoru
 • připravte si čerstvé ovocné šťávy, které dodají tělu scházející vitamíny a cukr
 • slaďte medem
 • na oběd si dopřejte česnekovou polévku
 • vynechte kávu a energetické nápoje
 • dodejte tělu vitamíny skupiny B a vitamín C
 • dopřejte si jen lehkou stravu, nedráždivé tekutiny, ideální je půst

13 tipů na to, jak zatočit s kocovinou

Kromě zmíněného si naordinujte dostatek spánku, klid a po vymizení příznaků si dopřejte fyzickou aktivitu ve formě procházky, plavání apod. Díky kyslíku rychleji zlikvidujete metabolity z alkoholu. Snažte se vynechat jakékoli léky proti bolesti, které sice na pár hodin člověku uleví, ale následně mohou ještě více potíže zesílit a podráždit žaludeční sliznici. Vynechte také známý "vyprošťovák", který pomůže jen pocitově, ale vyčerpá poslední rezervy organismu.

Jak na plný a překyselený žaludek

Když se zdravý člověk přejí, má pocit plného žaludku bez dalších potíží. V tomto případě stačí pár hodin lačnět, popíjet hořký čaj, snažit se trošku hýbat a urychlit tak trávení a metabolismus. Překyselený žaludek s projevy pálení žáhy a vracení se kyselého žaludečního obsahu do úst lze vyřešit použitím antacid a zmiňovanou jedlou sodou. Na žaludek při pálení žáhy je dobré použít i mátu peprnou.

Při potížích se slinivkou je vhodné dodat tělu produkty s aloe vera a čaj z borůvkového listí, které snižuje krevní cukr a podpoří pozitivně činnost slinivky.

Poznáte žlučníkový záchvat?

Klasický žlučníkový záchvat se projeví velkou tupou bolestí lokalizovanou v pravém podžebří. Bolest má kolísavou intenzitu a trvá delší dobu, a to od desítek minut po dlouhé hodiny. Bolest vystřeluje zprava pod lopatku. První záchranou je několikahodinové lačnění. Žlučníkový záchvat bývá provázen pocitem na zvracení či zvracením, zvýšenou teplotou, zimnicí, třesavkou a zežloutnutím, kdy je nutné vyhledat lékařskou pomoc!  Varováním je i výskyt krve ve zvratcích či stolici.

Existují však i lékaři, kteří zakazují jakékoliv léky při potížích se žlučníkem. Naopak doporučují alespoň na den omezit vše kromě citronové šťávy. Stav spojený s pocitem na zvracení, nedostatkem chuti k jídlu, trávicími problémy a špatnou chutí v ústech je velice často zapříčiněn příliš zatíženými a zlenivělými játry. Na regeneraci jater je vhodný ostropestřec mariánský.

Pro dobrou funkci žlučníku (po odeznění potíží) můžete vyzkoušet směs z kořene pampelišky, kořene jalovce, kůry krušiny a listu máty peprné. 1 lžíci směsi na sklenku vroucí vody necháme hodinu louhovat, poté se pije 1 - 2 sklenice před jídlem. 

Jak na bolest hlavy po přemíře alkoholu

Citronová šťáva s několika lžičkami horkého čaje (nejlépe z červeného jetele nebo vojtěšky alfalfa) je skvělou léčbou při bolení hlavy. Navíc je dokázáno, že při pravidelném dodávání vitamínu C do těla v podobě citrusových plodů se snižuje chuť na alkoholické nápoje.

Očista těla po oslavách

Pokud chcete tělo znovu nastartovat a cítit se lépe, doporučuje se třídenní očistný půst, který podpoříte pitím čaje a zeleninových a ovocných šťáv. Na jídelníčku by neměly chybět zeleninové a ovocné saláty, aby se tělo zbavilo všech škodlivin. Zákázána je konzumace tučných jídel, masa, mléčných výrobků, cukrovinek a pití kávy. 

Foto: SxcKomentáře k článku

Celkový počet komentářů: 18
 • pangrol
  pangrol

  Komentář k článku Zbavte se kocoviny a pocitu přejedení se

  ta diskuze je jak reklama na pangrol :-)

  28.01.2015 21:55:27

 • Aja
  Aja

  Bez kocoviny

  Přesně, po kocovině nejlepší ovocné šťávy, sladké, česneková polévka, to je ono, vždycky po akci s kamarádkama bojuju. Minule mi ale jedna vnutila nějaké tabletky Stop alkoholu, Alcostop nebo nějak tak a jako fakt na druhým den jsem nevěřila, nebylo mi blbě, hlava mě nebolela a byla jsem funkční, což se normálně nestává. Musím se jí zeptat, kde to koupila.

  17.12.2014 08:12:05

 • Janule
  Janule

  Komentář k článku Zbavte se kocoviny a pocitu přejedení se

  Musím potvrdit, že Pangrol jsem vyzkoušela v létě při grilovačce...to je vždy problém...ikdyž si dám jen kousek masa, tak je to pro můj žaludek těžké:( Ale s Pangrolem, jsem si grilovačku opravdu užila a bez těžkostí ;) Mám raději stále po ruce ;)

  15.12.2014 08:18:21

 • Silmarion
  Silmarion

  Přejedení + kocovina

  Na kocovinu kafe s citrónem nebo česnečka, ale musí toho česneku být fakt hodně. Jako HODNĚ. I ty minerálky jsou dobrý nápad, chce to hodně tekutin.
  Na přejedení a těžký žaludek jedině Pangrol, ten zabírá rychle, jsou to trávicí enzymy a hlavně, není na recept ale volně v prodeji.

  11.11.2014 23:25:14

 • sylva
  sylva

  Komentář k článku Zbavte se kocoviny a pocitu přejedení se

  kocoviny nemívám, ale to přejídání je horší..když je mi hodně těžko, tak užívám taky pangrol, zabírá rychle a uleví. jinak taky druhý den piju hodně zelený čaj, který trávení taky podpoří

  29.10.2014 03:54:08

 • Jarmiska
  Jarmiska

  Po operaci tedy zatím nejsem a doufám ani nikdy nebudu, ale problémy s trávením mívám, kdykoli sním nějaké těžší jídlo nebo se najím pozdě navečer, a potvrzuju, že Pangrol je na to výborná věc a dá se koupit normálně bez receptu!

  09.10.2014 16:15:33

 • karla
  karla

  já si po přejedení dávám většinou den půst, ovoce atd..protože zelenina se mi pak taky dost blbě tráví.
  ale přímo když mě obtíže zastihnou-v ten okamžik, tak vždy mívám u sebe pangrol, fakt pomáhá..obsahuje přírodní enzymy a zabírá fakt dobře

  29.09.2014 20:15:15

 • Hanuman
  Hanuman

  Přejedení, těžký žaludek

  Při pocitu přejedení a těžkého žaludku, třeba po různých oslavách, svatbách (letos toho zrovna byla fůra) mi na úlevu pomáhá Pangrol 20000 s trávícími enzymy, je šetrný k organismu a zabírá rychle.

  23.09.2014 11:56:39

  • Poustniboure
   Poustniboure

   Re: Přejedení, těžký žaludek

   Pangrol je dobrý také po operacích a nemoci trávicího traktu, tátovi hodně pomohl po operaci, když skoro nemohl jíst, protože nic nedokázal strávit.

   01.10.2014 12:26:03

  • Klondajk
   Klondajk

   Re: Přejedení, těžký žaludek

   Na kocovinu je nejlepší pít hodně minerálky s hořčíkem (Magnézie) a na přejedení mi nejlíp zabírá Pangrol 20000 z lékárny, je volně prodejný. Ten s sebou nosím na každou akci s jídlem, u minerálky spoléhám na to, že ji mají všude nebo se dá koupit snáz než lék, takže Pangrol mám u sebe pro jistotu.

   03.11.2014 17:57:23

  • Dalimil
   Dalimil

   Re: Přejedení, těžký žaludek

   Pangrol můžu na pocit přejedení a těžký žaludek doporučit, mám s ním dobrou zkušenost; potřebuji ho často, protože jsem z rozvětvené rodiny, část žije na Moravě, takže tam je součást folkloru návštěvu hostit až k umrtvení (sklípek bohužel nevlastní), tudíž ke strécovi zásadně jezdím s Pangrolem v kapse! :-)

   01.12.2014 15:35:07

 • andilek-cumacek
  andilek-cumacek

  Tak to musím doporučit synovi.

  02.01.2013 15:55:56

 • RomanC
  RomanC

  Pu Ehr vynikající i na spalování tuků v těle.Nenechte se odradit vůní já ho zprvu více ředil,nyní ho piju silný.

  02.01.2013 10:12:31

 • Jaroslav Orlík z Jezdkovic
  Jaroslav Orlík z Jezdkovic

  Pocitu přejedení lze nejlépe zabránit nepřejídáním se. Jak prosté, viďte? Ale když už si nemůžete pomoci a musíte se ládovat vším, nač příjdete, tak to s tím čajem je pravda. Ale abyste to dotáhli opravdu do krajnosti, musí to být Pu Erh, dodatečně fermetovaný čaj, černý, ajko kafe. Dostanete ho v každém obchodě s čaji. Ale neberte pytlíkový, je to smetí po zpracování kvalitního čaje. Pu Erh je velice levný čaj, alespoň v těch sortách, které jsou běžně na trhu. Staré Pu Erhy jsou docela drahé, ale pro nápravu přežranosti bohatě stačí ten nejlepvnější. Nikloi a le Pu Erh zelený, který se taky dá koupit. Je to čaj, kkterému se říká čaj čínských císařů a jehož recepturu Čína dlouhá staletí tajila. Neni tomu tak dávno, kdy tuto recepturu odtajnila a Pu Erh je běžně k mání. Vřele doporučuji. Ne každý se sice ztotožní s jeho vůní a chutí, které připomínají maštal, ale znám velkou spoustu lidí, kteří na něj nedají dopustit a pijí ho, stejně, jako já, denně celé konvice.

  01.01.2013 13:08:38

Celkem záznamů: 18

Přidat příspěvek k článku Zbavte se kocoviny a pocitu přejedení se

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.