reklama
hledat uživatel
       

Zbytečná smrt kvůli kousku dortu

Kousek piškotového dortu zapříčinil zbytečnou smrt mladého Brita. Kvůli chvilce slávy se zúčastnil soutěže v pojídání piškotových dortů a kouskem dezertu se udusil. Bohužel se podobná událost nestala poprvé.

Soutěže v pojídání čehokoliv jsou všeobecně velmi oblíbené a sledované. Člověk se může zdarma pustit do své milované pochoutky, může jí sníst kolik chce a v případě úspěchu dokonce vyhrát i nějakou tu cenu. Bohužel se často ukazuje, že taková zápolení mohou skončit i tragédií.

Piškotový dort

Důkazem předchozího tvrzení je jistě událost z minulého pátku. V nočním klubu ve Swansea na západním pobřeží Anglie byla zábava v plném proudu a konec večírku měl vyvrcholit soutěží v pojídání piškotových dortíků. Jeden z účastníků, Adam Deelay, bohužel během soutěže zemřel. Policie událost vyšetřuje jako nešťastnou náhodu, Adam v rychlosti vdechl kousek dortu a nikdo mu už nedokázal pomoci. Svědkové tragédie se shodli, že by případ jejich kamaráda měl být varováním pro ostatní, kteří by chtěli něco podobného zkoušet, podobná nehoda se totiž může stát kdykoliv a komukoliv.

Necelý rok a půl předtím se přitom stal podobný případ v Londýně. Zde se pořádala soutěž v pojídání marshmallow bonbonů. Účastníci byli vyzváni, aby s bonbonem v puse na jeden nádech odříkali jakousi říkanku. Jedna z účastnic se naneštěstí již nikdy domů nevrátila, bonbon jí ucpal dýchací cesty a v nemocnici zemřela.

Případy z Japonska

Hned na dva podobné případy jistě neradi vzpomínají Japonci. Teprve 14-ti letý Japonec se před šesti lety udusil chlebem, když se vsadil se svými kamarády, kolik se mu ho vejde do pusy. O dva roky později zemřela mladá Japonka při soutěži v pojídání rýžových dortů, také se udusila.

Otrava vodou

Možná si ještě vzpomenete na neuvěřitelný případ z USA. Je to zhruba rok, co po účasti v soutěži v pití vody skončila v nemocnici mladá Američanka. Pořadatel soutěže si zřejmě nebyl vědom jakéhokoliv nebezpečí a účastníky nalákal na výhru v podobě Playstation hry. Lékařům se ženu bohužel nepodařilo zachránit, její tělo nápor osmi litrů vody vypité v podstatě najednou nevydrželo.

Přejídáním k trvalé invaliditě

Soutěže jedlíků mohou skončit smrtí, ale daleko častěji končí poškozeným zdravím. Obrovským problémům se žvýkáním například musí čelit Takeru Kobayashi, kvůli bolestem v čelistech dokonce musel přerušit svou kariéru "profesionálního účastníka všemožných soutěží v pojídání". Takeru je držitelem řady rekordů z této oblasti, například spořádal 47 sendvičů během 10-ti minut. Subtilní asiat přitom váží 60 kilo, což je často polovina z toho, co váží jeho soupeři. Narozdíl od nich Kobayashi spoléhá na sílu svých žvýkacích svalů a na dokonalou práci jícnu. Nyní nemá na rekordy ani pomyšlení, má totiž nepříjemné bolesti i když chce sníst běžný oběd.

Soutěže v pojídání jídla na čas či snahy nasoukat do úst co největší množství potravy mohou být sice velmi zábavné, ale jsou také hazardem. Zbytečná úmrtí desítek účastníků těchto soutěží po celém světě jsou toho důkazem.

Foto: Profimedia

Zdroje:
www.bbc.com
www.cbs.com
www.slate.comPřidat příspěvek k článku Zbytečná smrt kvůli kousku dortu

Kliknutím na tlačítko Přidej příspěvek berete na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů najdete ZDE.